Останні публікації
08.11.2005 23:59 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині будуть утримувати нелегальних мігрантів за гроші Євросоюзу
"Раніше, при Радянському союзі, було гасло: "Америка нам допоможе", тепер - Європейська комісія нам допоможе", - заявив Москаль.
Проект розрахований на 18 місяців.
Зі слів Москаля, виділені гроші будуть спрямовані на створення 2-х пунктів тимчасового утримання нелегальних мігрантів, один із яких буде розташований на західному кордоні України у Волинській області, а другий - на східному кордоні в Чернігівській області.
Ці пункти планується створити на базі 2-х колишніх військових містечок, вони зможуть уміщати до 2 тис. нелегалів кожний.
Москаль зазначив, що зараз через відсутність таких пунктів нелегали утримуються в приміщеннях разом із затриманими бомжами, а не в спеціальних центрах, що є порушенням міжнародного законодавства.
Крім того, зі слів заступника міністра, гроші будуть спрямовані на лікування нелегалів, послуги перекладачів, добровільне повернення мігрантів на батьківщину.
Москаль підкреслив, що всі нелегальні мігранти потрапляють в Україну з Росії, і він нещодавно передав представникам МВС Росії список російських туристичних фірм, які сприяють цьому.
Проект буде реалізовуватися Кабміном і Міжнародною організацією з міграції.
"Я думаю, що це лише початок, тому що цих коштів явно не вистачить. Думаю, ми будемо пролонгувати дію цієї програми", - зазначив Москаль.
За даними МВС, за січень-жовтень було затримано майже 13 тис. нелегальних мігрантів, більше 10 тис. з яких були виселені за межі України.
За неофіційними оцінками, правоохоронні органи затримують лише 5-10% всіх нелегальних мігрантів, які перетинають територію України.
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.