Останні публікації
08.11.2005 23:59 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині будуть утримувати нелегальних мігрантів за гроші Євросоюзу
"Раніше, при Радянському союзі, було гасло: "Америка нам допоможе", тепер - Європейська комісія нам допоможе", - заявив Москаль.
Проект розрахований на 18 місяців.
Зі слів Москаля, виділені гроші будуть спрямовані на створення 2-х пунктів тимчасового утримання нелегальних мігрантів, один із яких буде розташований на західному кордоні України у Волинській області, а другий - на східному кордоні в Чернігівській області.
Ці пункти планується створити на базі 2-х колишніх військових містечок, вони зможуть уміщати до 2 тис. нелегалів кожний.
Москаль зазначив, що зараз через відсутність таких пунктів нелегали утримуються в приміщеннях разом із затриманими бомжами, а не в спеціальних центрах, що є порушенням міжнародного законодавства.
Крім того, зі слів заступника міністра, гроші будуть спрямовані на лікування нелегалів, послуги перекладачів, добровільне повернення мігрантів на батьківщину.
Москаль підкреслив, що всі нелегальні мігранти потрапляють в Україну з Росії, і він нещодавно передав представникам МВС Росії список російських туристичних фірм, які сприяють цьому.
Проект буде реалізовуватися Кабміном і Міжнародною організацією з міграції.
"Я думаю, що це лише початок, тому що цих коштів явно не вистачить. Думаю, ми будемо пролонгувати дію цієї програми", - зазначив Москаль.
За даними МВС, за січень-жовтень було затримано майже 13 тис. нелегальних мігрантів, більше 10 тис. з яких були виселені за межі України.
За неофіційними оцінками, правоохоронні органи затримують лише 5-10% всіх нелегальних мігрантів, які перетинають територію України.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.