Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.02.2006   16:15Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Їдемо на «Ви» з гендером!

Учасники семінару – редактори та журналісти ЗМІ м. Чернігова та області – намагалися вирішити ряд завдань, які ставили перед собою організатори, а саме:

-  формування прогресивного гендерного світогляду серед журналістів;

-  просування ідей рівності жінок і чоловіків через ЗМІ;

-  в режимі інтерактивної методики, лекційних і семінарських занять розробити алгоритм впровадження рівності жінок і чоловіків в життя.

В процесі спілкування учасники дійшли висновку, що засоби масової інформації – це дзеркало суспільних стереотипів, і тому журналісти мають впливати на їх зміну через розкриття суті фемінізму, гендеру та гендерної рівності; що «в більшості випадків саме стать впливає на професійну роботу журналістів». Однак, деякі учасники наголошували на тому, що: саме професіоналізм – це головна вимога до особистості журналіста; негативний образ феміністок – це не тільки провина ЗМІ, а й поведінка самих героїнь публікацій.

Журналісти із зацікавленістю поринули в історію жіночого руху, опанували основи базових понять фемінізму та гендеру, проаналізували законодавчу базу України про захист прав, покращення становища жінок та впровадження  гендерної рівності. Більшість висновків учасників семінару спиралися на гендерний портрет України та регіону очима статистики, а, як відомо, факти – річ уперта.

Організатори семінару відтворили репрезентацію (зображення, образи, представлення, утвердження) жінок і чоловіків у ЗМІ протягом ХХ – на поч. ХХІ століть. Історичний погляд на образ чоловіка і жінки, створений засобами масової інформації, викликав високу зацікавленість і жваву дискусію серед журналістів. Одні – погоджувалися, що у більшості випадків стереотипи у зображенні образів чоловіків і жінок – це заслуга ЗМІ; інші – дотримувалися точки зору, що вони не формують стереотипи, а тільки віддзеркалюють стосунки і взаємини, які склалися у суспільстві.

Дискусія не завадила досягти головної мети семінару - донести важливість засобів масової інформації  у формуванні гендерної культури та гендерної демократії суспільства. На їх думку, саме ЗМІ спроможні сьогодні, в час жорстоких політичних баталій, донести до суспільства суть Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», який вступив у силу 01 січня 2006 року, і можуть суттєво вплинути на його реалізацію.

Семінар надихнув журналістів на розробку проектів «Інформаційна кампанія з питань гендерної рівності очима журналістів». В результаті роботи творчих груп з цього питання журналісти запропонували:

-           провести журналістську акцію «Жінка в бізнесі», інтерв’ю з жінками-бізнесменами, обговорення конкретних жіночих бізнес-проектів, оголошення конкурсу на кращу жінку у бізнесі;

-           проведення інформаційно-освітньої програми з питань рівності жінок і чоловіків у контексті сімейного виховання у школі та педагогічного всеобучу батьків;

-           ініціювання інформаційних акцій для молоді через молодіжні клуби, дискотеки, об’єднання.

Було окреслено ще один напрямок діяльності, на який можуть впливати журналісти – це проблема зайнятості та працевлаштування чоловіків і жінок. Учасники семінару запропонували проведення круглого столу і публікацію циклу статей за відповідною тематикою. Результатом роботи у цьому напрямку має стати проведення конкурсів професійної майстерності для жінок і чоловіків з подальшим працевлаштуванням переможців.

 

Юлія Йовенко,

Координатор проектів ОБСЄ в Чернігівській області

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.