Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.05.2006   23:55Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Прокурори вивчають особливості Європейської конвенції з прав людини і застосовують її на практиці

У якості викладача на цьому семінарі виступила начальник відділу прокуратури Чернігівської області Тетяна Варуша, яка пройшла підготовку за програмою Ради Європи. Також перед слухачами виступив експерт цієї програми, директор Інституту підготовки кадрів Академії прокуратури України, старший радник юстиції Олександр Толочко. Він, зокрема, сказав:

 

— Сьогодні українським правникам необхідно ретельно вивчати всі аспекти застосування  цієї Конвенції. Ми маємо робити все можливе для забезпечення її дотримання в Україні, щоби в наших громадян не було підстав звертатись до Європейського суду. Поки що збільшенню кількості таких звернень сприяють і недоліки окремих норм українського законодавства, і відсутність на місцях традиції узгодження усіх правових дій з цим міжнародним документом. Однак зворотного шляху в нас нема: ми вже сіли в цей поїзд і зійти не можемо.

 

Європейська конвенція про захист прав людини та основних свобод з кожним роком усе частіше стає актуальною для простого українця. По-перше, все більше наших співгромадян подають скарги до Європейського суду з прав людини. В результаті, якщо в 2002 році цей суд розглядав лише одну справу за позовами громадян України, то в 2003 — 6, в 2004 — 13, а в 2005 — вже 120. А кількість прийнятих для розгляду скарг від українців перевищує ці цифри в багато разів.

 

По-друге, у деяких випадках до положень Конвенції можна напряму апелювати в українських судах. Зокрема, коли якийсь аспект права не передбачений в законодавстві нашої держави, або передбачений так, що суперечить цьому загальноєвропейському документу. Наприклад, прокурори відділу представництва інтересів громадян і держави в судах прокуратури Чернігівської області, виступаючи в судових засіданнях як захисники громадян соціально незахищених категорій, вже по двох справах успішно апелювали до норм європейської Конвенції. В одному випадку це був захист прав жителів одного з сіл Чернігівської області на приватизацію своїх будинків, у другому — захист права людини на критику публічної особи. В обох випадках чернігівські суди у своїх рішеннях положення Європейської Конвенції врахували.

 

Прес-служба прокуратури Чернігівської області

 

«Високий Вал»

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.