Останні публікації
31.05.2006 18:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Права людини в школах-інтернатах України
«Роздягали до трусів, забирали одяг і не віддавали, щоб не міг вийти…» Так, про одну із форм «педагогічного впливу» на вихованців, які порушували внутрішній розпорядок, повідомив випускник однієї зі шкіл-інтернатів представникам дослідницької групи, що проводила моніторинг.
Матеріали доповіді, що включає відповідні рекомендації, призначені для органів державної влади та місцевого самоврядування, неурядових організацій, Мас-Медіа, представників професійних груп, які працюють в інтересах дітей, та для всіх небайдужих до піднятої проблеми. Дані, отримані у результаті моніторингу, будуть використані при підготовці альтернативного звіту, що подаватиметься коаліцією громадських організацій до Комітету ООН з прав дитини.
Свобода від жорстокого поводження належить до невід’ємних прав людини і основоположних свобод. Вона не може бути обмеженою за будь-яких обставин. Тому, навіть малочисельні випадки різних форм жорстокого поводження свідчать про існування проблеми, якщо вони мають систематичний характер. Особливо неприпустимим є жорстоке поводження щодо дітей шкіл-інтернатів – це діти, які у більшості випадків позбавлені батьківського піклування. Адміністрація шкіл-інтернатів є, зазвичай, єдиним законним представником інтересів дитини. У свою чергу не є виключенням, що вихователі, вчителі, медперсонал закладу може вдатися до неприпустимих, заборонених законом дій.
Іноді, на жаль, обґрунтовуються такі дії педагогічними методами виховання.
Звіт містить узагальнені дані результатів відвідування шкіл-інтернатів, опитувань дітей, педагогічних працівників, випускників шкіл-інтернатів, працівників управлінь освіти і науки, адвокатів, представників громадських організацій та інших установ, організацій, експертів, які працюють з дітьми і в інтересах дітей у чотирьох областях України: Харківської, Львівської, Рівненської, Чернігівської, АР Крим та м. Севастополь. У результаті дослідження представлені як негативні, так і позитивні сторони функціонування шкіл-інтернатів, організації та практики внутрішніх взаємостосунків у закладі стосовно проблеми, що досліджувалась. Окрім цього, у звіті представлений відповідний аналіз міжнародного та національного права.
Дослідницька група ні в якому разі не мала на меті підтримати чи не підтримати наміри держави щодо реформування системи опіки та піклування в Україні. Автори доповіді акцентують увагу на тому, що попри, взагалі, позитивний характер українського законодавства, політичних кроків держави стосовно захисту прав дитини, ці наміри залишаються лише деклараціями.
За додатковою інформацією та з метою отримання друкованої або електронної версії доповіді просимо звертатися:
Тел./факс: 04622 7 41 10
E-mail: mart.ngo@googlemail.com
Контактна особа: Влада Бут
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.