Останні публікації
31.05.2006 18:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Права людини в школах-інтернатах України
«Роздягали до трусів, забирали одяг і не віддавали, щоб не міг вийти…» Так, про одну із форм «педагогічного впливу» на вихованців, які порушували внутрішній розпорядок, повідомив випускник однієї зі шкіл-інтернатів представникам дослідницької групи, що проводила моніторинг.
Матеріали доповіді, що включає відповідні рекомендації, призначені для органів державної влади та місцевого самоврядування, неурядових організацій, Мас-Медіа, представників професійних груп, які працюють в інтересах дітей, та для всіх небайдужих до піднятої проблеми. Дані, отримані у результаті моніторингу, будуть використані при підготовці альтернативного звіту, що подаватиметься коаліцією громадських організацій до Комітету ООН з прав дитини.
Свобода від жорстокого поводження належить до невід’ємних прав людини і основоположних свобод. Вона не може бути обмеженою за будь-яких обставин. Тому, навіть малочисельні випадки різних форм жорстокого поводження свідчать про існування проблеми, якщо вони мають систематичний характер. Особливо неприпустимим є жорстоке поводження щодо дітей шкіл-інтернатів – це діти, які у більшості випадків позбавлені батьківського піклування. Адміністрація шкіл-інтернатів є, зазвичай, єдиним законним представником інтересів дитини. У свою чергу не є виключенням, що вихователі, вчителі, медперсонал закладу може вдатися до неприпустимих, заборонених законом дій.
Іноді, на жаль, обґрунтовуються такі дії педагогічними методами виховання.
Звіт містить узагальнені дані результатів відвідування шкіл-інтернатів, опитувань дітей, педагогічних працівників, випускників шкіл-інтернатів, працівників управлінь освіти і науки, адвокатів, представників громадських організацій та інших установ, організацій, експертів, які працюють з дітьми і в інтересах дітей у чотирьох областях України: Харківської, Львівської, Рівненської, Чернігівської, АР Крим та м. Севастополь. У результаті дослідження представлені як негативні, так і позитивні сторони функціонування шкіл-інтернатів, організації та практики внутрішніх взаємостосунків у закладі стосовно проблеми, що досліджувалась. Окрім цього, у звіті представлений відповідний аналіз міжнародного та національного права.
Дослідницька група ні в якому разі не мала на меті підтримати чи не підтримати наміри держави щодо реформування системи опіки та піклування в Україні. Автори доповіді акцентують увагу на тому, що попри, взагалі, позитивний характер українського законодавства, політичних кроків держави стосовно захисту прав дитини, ці наміри залишаються лише деклараціями.
За додатковою інформацією та з метою отримання друкованої або електронної версії доповіді просимо звертатися:
Тел./факс: 04622 7 41 10
E-mail: mart.ngo@googlemail.com
Контактна особа: Влада Бут
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.