Останні публікації
07.06.2006 19:27 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Прес-конференція начальника УМВС області щодо трагічних подій у Ніжині
Розпочалася прес-конференція одразу з запитань.
На питання про підстави звільнення з органів співробітників міліції, причетних до цієї події, начальник УМВС Василь Костюк відповів, що звільнив всіх трьох учасників конфлікту "за дискредитацію звання працівника міліції". У свою чергу, прокурор області Анатолій Василевський додав, що кримінальну справу за ст.119 КК України "Вбивство через необережність" перекваліфіковано у ст.115 КК України "Навмисне вбивство", затримано двох підозрюваних у вчиненні цього злочину.
Щодо тілесних ушкоджень, які спричинили смерть, журналістам було надано інформацію на основі висновку повторної експертизи, що у загиблого виявлено черепно-мозкову травму, перелом склепіння та основи черепа, перелом ключиці, численні синці та садна на тілі.
Одна з жінок - учасниць інциденту наразі перебуває у лікарні. За словами словами прокурора області Василевського, експертиза дійшла висновку, що тілесні ушкодження їй були завдані тупим твердим предметом циліндричної форми, яким, нарівні з будь-якими схожими предметами, міг виявитися і гумовий кийок. Застосування саме такого предмета поки що не доведене слідством.
Окремим питанням була наявність зброї у потерпілого. Анатолій Василевський повідомив, що у загиблого був пістолет травматичної дії. Слідство натепер не володіє інформацією, чи була ця зброя зареєстрована належним чином.
Начальник обласного управління міліції повідомив присутніх, що він отримав рапорт на звільнення за власним бажанням від начальника Ніжинського МРВ УМВС Миколи Рубеля. Подальшу долю керівника вирішить кадрова комісія. Водночас генерал Костюк зауважив, що не хотів би втратити такого досвідченого оперативника і фахіця.
Зважаючи на запитання журналістів типу "так чи була зброя у міліції", оскільки у деяких виданнях фігурував навіть автомат, відповідь прокурора була однозначна - тільки у потерпілого. Стан сп’яніння у момент конфлікту потерпілого і двох міліціонерів, згідно висновків експертизи - "алкогольне сп’яніння".
Наостанок прокурор області пообіцяв з’ясувати причину розбіжностей у висновках двох судмедекспертиз, коли у першому випадку констатували смерть потерпілого від падіння з висоти власного зросту, "не помітивши" при цьому перелом ключиці та численні менш значні тілесні ушкодження, характерні для бійки.
На основне запитання "хто ж таки розпочав і спровокував конфлікт" має відповісти слідство. За словами Анатолія Василевського, ключовою проблемою в цьому є пошук незацікавлених, незалежних свідків. Він зазначив, що деяких з них уже розшукано, отже, невдовзі слідство володітиме достатніми відомостями для відновлення картини іциденту.
ЦГЗ УМВС України в Чернігівській області
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.