Останні публікації
20.06.2006 22:34 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
20 червня - Всесвітній День біженця
Чернігівська область, яка має спільні кордони з Росією та Білоруссю, не є винятком. Через нашу область проходить великий потік мігрантів та біженців, що шукають притулку в країнах Західної Європи та, в тому числі, в Україні. Основна маса цього потоку, це вихідці з країн, де йдуть бойові дії чи з країн з тоталітарними режимами. З початку роботи Чернігівського відділу міграційної служби у 2005 році з заявами про отримання статусу біженця в Україні звернулися 97 іноземців. Це громадяни Афганістану, Бангладеш, Пакистану, Лівану, Індії, Сомалі, Шрі-Ланки, Російської Федерації (Чечня). Також на ряду з цим кордони України перетинає велика кількість нелегальних мігрантів, що збільшують загрозу міжнародного тероризму та підривають безпеку країни.
Чернігівській громадський комітет захисту прав людини вже не перший рік працює в сфері захисту прав та основних свобод шукачів притулку та біженців. Так, в рамках цієї діяльності надається юридична, медична і соціальна допомога шукачам притулку з різних країн світу, регулярно проводиться робота з населенням прикордонних районів області щодо роз’яснення відповідальності за протиправні дії та відповідальність за допомогу нелегальній міграції. За підтримки Європейської Комісії, Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців та Проекту „Мережа громадянської дії в Україні” (UCAN) проводяться семінари для представників міграційної служби, прикордонників та суддів місцевих судів, в ході яких роз’яснюються основні засади міжнародного та національного законодавства щодо біженців та мігрантів, а також відбувається обмін набутим досвідом з зацікавленими представниками з інших регіонів України. Окрім Чернігівької області ця діяльність охоплює ще 6 областей України.
При сприянні Чернігівського громадського комітету захисту прав людини значна кількість людей, серед яких і неповнолітні, отримали притулок в Україні. Наприклад 15 травня 2006 року прикордонниками застави «Гірськ» на ділянці україно-російського кордону було затримано велику інтернаціональну групу нелегальних мігрантів, що складалась з громадян Сомалі, Бангладеш, Єгипту та Палестини. Всі вони отримали юридичну та соціальну допомогу, а також тимчасове житло в селі Бутівка Городянського району Чернігівської області.
В рамках своєї діяльності Чернігівський громадський комітет захисту прав людини тісно співпрацює з Чернігівським прикордонним загоном, Чернігівським відділом міграційної служби та відділом громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Чернігівській області. Так, Державним комітетом України у справах національностей та міграції, при співпраці з неурядовими громадськими організаціями, розроблений проект «Концепції державної міграційної політики України», яка передбачає створення в Україні єдиної Державної міграційної служби, єдиної інформаційної системи з обліку міграційних потоків, яка б включала в себе облік фізичних осіб за місцем проживання, осіб, що перетинають кордон, трудових мігрантів, біженців, нелегальних мігрантів, створення умов для інтеграції біженців в українське суспільство.
Цей день для самих біженців не є святковим, бо нагадує їм про те, що в свій час вони вимушені були залишити свої колись затишні та обжиті оселі, щоб врятувати власне життя. А нам не завадило хоча б в цей день згадати, що в деяких куточках світу досі неспокійно, йдуть війни, люди страждають від насилля. Людина, яку позбавили даху над головою, потребує розуміння і співчуття з боку сучасного суспільства.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.