Останні публікації
05.09.2006 18:52 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Молоді націоналісти зробили спробу штурму Катерининської церкви у Чернігові
Щойно прибулі молодики спробували силоміць прорватися до споруди. Проте співробітники міліції зуміли припинити протиправні дії на ранній стадії, й викликати підкріплення. Нападників було нейтралізовано. Їхні намагання спровокувати правоохоронців до будь-яких силових дій не мали успіху, дії міліції були виключно коректними та виваженими.
Всю групу молодиків було доставлено для з’ясування підстав та подробиць інциденту до Чернігівського міського відділу УМВС. Встановлено, що частина їх, мікроавтобусом „Мерседес”, прибула з м. Суми, звідки вони виїхали близько першої години ночі. Інша частина, які приїхали „Фольксвагеном”, прямували з Київської області. Загалом, до Чернігова прибули жителі Сумської, Київської, Вінницької, Рівненської, Харківської та Запорізької областей.
Як пояснив старший представник прибулої групи, вони мали на меті дати можливість представникам УПЦ КП потрапити до приміщення церкви, оскільки вони є законними орендарями цієї споруди, при цьому вони мали намір відсунути вбік намети, що стоять перед входом до церкви.
Триває встановлення повних даних учасників інциденту та докладне з’ясування обставин конфліктної ситуації.
Для довідки:
Конфлікт навколо Свято-Катерининської церкви в м. Чернігові триває від початку липня нинішнього року. Учасники подій пов’язують його з підписанням 5 квітня п.р. розпорядження Чернігівської облдержадміністрації № 151, в якому йшлося про передачу Катерининської церкви в оренду осередку Української православної церкви Київського патріархату. Досі церква містила у своєму приміщенні відділ прикладного мистецтва Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського, частину експонатів якого було вивезено зі споруди, інші продовжують перебувати всередині у спакованому стані. Церква входить, як складова частина, до комплексу споруд Національного архітектурно-історичного заповідника „Чернігів Стародавній” і продовжує перебувати на його балансі.
Рішення про передачу церковної споруди для використання за культовим призначенням осередкові УПЦ КП викликало гостре незадоволення у частини населення, яка підтримує УПЦ МП, підхоплене та використане окремими політичними силами. Від початку липня споруда Катерининської церкви оточена агітаційними наметами, здійснюється цілодобове чергування сил правопорядку.
Центр громадських зв’язків УМВС України в Чернігівській області
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.