Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.09.2006   23:37Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Незвичайний громадянин на прийомі у депутата міської ради

Згідно з чинним законодавством, депутат міської ради зобов’язаний створити громадську приймальню і встановити дні і години прийому – на жаль, наші обранці на сьогоднішній день цю вимогу не реалізували – вони погоджуються приймати на робочих місцях за попередньою домовленістю, тобто, зателефонувати, попроситись до них і бути вдячним за дозвіл.

Одного разу довелось телефонувати на декілька номерів телефонів, щоб отримати деяку інформацію щодо громадських приймалень: телефонуючи на один – говорять передзвонити на інший, там говорять, що взагалі такої особи не знають; спроба №2 по першому номеру: як я можу потрапити на прийом до депутата міської ради П.І.П? відповідь: ну... добре, зараз знайду... В такому випадку і така відповідь задовольняє, але ж і обурює. А деякі громадяни міста не наважаться на спробу №2 – зрозуміють, що просити про допомогу немає сенсу.

Нарешті, після довгих процедур пошуку, ми вже на прийомі у депутата міської ради. Від тебе бажають швидкого і не важкого питання, а коли тема розмови переходить до слів „передвиборна програма Вашої партії передбачає...” – у посадовця змінюється вираз обличчя і вони відповідають: Ви не звичайний громадянин!

Зробимо висновок:

Пересічні (звичайні) громадяни не цікавляться політичним життям в місті, регіоні або Україні, можливо і цікавляться, але на лавці біля під’їзду, а на прийом до депутата не наважуються йти – може це справа не тільки громадянина, а й посадових осіб, які вважають нас такими звичайними і передбачуваними.

Ми будемо жити краще, якщо будемо „незвичайними”.

До речі, для пошуку депутатів, використовувалась база даних, надана нашій організації міською радою тільки після офіційного запиту.

 

Покращити звітування посадових осіб, обраних за списками політичних партій і блоків, перед громадянами та оцінити ефективність їх роботи – таку мету має проект, який реалізує громадська організація Центр „Доброчин” в місті Чернігові. 

Діяльність проходить в рамках програми „Зміцнення організацій громадянського суспільства в Україні” Мережі громадянської дії в Україні (UCAN) Інституту сталих спільнот за фінансової підтримки АМР США (USAID).

  

Сергій Хоменко

Юрист Центру „Доброчин”

(незвичайний громадянин)

 

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.