Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.09.2006   23:41Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Контроль за владою з боку громади через мережу громадянського представництва

Захід відбувався в рамках проекту „Контроль за владою з боку громади через мережу громадянського представництва в Чернігівській області”, який зараз реалізовується ЧММГО "АРМАДА" в рамках Громадянської мережі „ОПОРА” за підтримки NED. Проект має на меті навчити  громадян  відстоювати свої права та  інтереси  у відносинах з державною та органами місцевого самоврядування, а також спонукати громадські організації в районних центрах вивчати, доносити до влади та допомагати вирішувати проблеми  громадян.

В роботі круглого столу взяли участь  представники Чернігівської обласної державної адміністрації та міської ради, райдержадміністрацій, представники громадських організацій Чернігова, Городні, Щорса та Прилук.

 Проаналізувавши стан громадського руху в регіоні, учасники погодилися, що ситуація бажає бути кращою. Існуючі обласні громадські організації на Чернігівщині зосереджують свою діяльність в основному в обласному центрі. Робота, що ведеться в районах залишається незадовільною, а громадяни  характеризується загальною пасивністю у громадянському житті та невмінням відстоювати свої інтереси. 

Для розвитку громадянської активності, різноманітних громадських ініціатив та створення умов для реальної  участі громадян в управлінні державними справами, необхідно здійснити ряд кроків на державному рівні. Саме тому Громадянська мережа „ОПОРА” стала одним з ініціаторів написання „Доктрини розвитку громадського сектору”.

Можливі механізми активізації громади та налагодження взаємодії з владою, які можуть впровадити громадські організації зі свого боку, лягли в основу підписаної під час круглого столу звернення до голови Чернігівської обласної ради Наталії Романової. Зокрема, в ньому прозвучала пропозиції створити при обласній раді дорадчо-консультативний орган, в який би увійшли авторитетні громадські лідери регіону, представники політичних партій, що не потрапили до обласної ради, місцева інтелігенція та інші зацікавлені особи. А також запровадити практику фінансування обласною радою проектів громадських організацій, що працюють в районах.

 

Тетяна ПЕКУР, В’ячеслав КУЗЬМЕНКО,

ГМ „ОПОРА”

 

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.