Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

11.10.2006   18:03Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Влада та громадськість - конструктивний діалог…?

 Саме такі актуальні питання висвітлювалися та обговорювалися на семінарі «Функції та повноваження органів місцевого самоврядування в Україні. Законодавчі аспекти реалізації громадських ініціатив на місцевому рівні», який відбувся 7 жовтня 2006 року в м. Чернігові в Чернігівському центрі «Профспілок» .

 

 Метою заходу стало підвищення рівня участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні. Організатором виступила Чернігівська молодіжна громадська організація «Молодь - ХХІ століття».

Учасниками семінару стали депутати різних рівнів, ЗМІ та громадських організацій міста Чернігова та області.

 

 Конструктивність дій та поглядів виклав тренер, Олександр Коваленко, депутат Деснянської районної м. Києві ради, член Правління Центру політичних студій.

Він поділився досвідом в проведенні заходів щодо вирішення проблем громади і влади. Зі слів Олександра, маючи прийнятий міською радою статут територіальної громади-прописаний спосіб впливу громади на владу,- звернення громадян матимуть юридичну основу та юридичні наслідки. Семінар був побудований в форматі інтерактиву та тренінгу. Дискутували з приводу залучення громадськості до процесу прийняття рішень на місцевому рівні, з точки зору прозорості та відкритості актуальних для кожного громадянина питань: житлово-комунальні послуги, майбутні повторні вибори міського голови, молодіжні проекти та кредитування і т.і.

 

 Гостра дискусія, більшість питань ніж відповідей, випала на долю запрошених гостей семінару: Скока Миколи Андрійовича, депутата міської ради м. Чернігова (Соціалістична партія України) та Кислого Андрія Борисовича – депутата обласної ради Чернігівської області (Блок Юлії Тимошенко). Спочатку запрошені гості поділилися досвідом роботи в радах, розповіли про себе і творчий шлях до політики, і після цього… інтерактив розгорівся не аби який. Питання стосовно програм партій, що йшли на вибори, дієвість та виконання перевиборчих обіцянок, гостре питання стосовно тарифів на житлово-комунальні послуги…Не забули і про обраного, вже складеного повноваження на минулих виборах, мера в ході Парламентських виборів 2006 року – Миколи Рудьковського, який як зауважив Микола Андрійович: «Рудьковский – это комета., которая озарила, ослепила … он никогда не забывает то, чего обещает…». Багато питань стосовно діалогу саме молоді та влади, на жаль, залишилися відкритими. Учасники та запрошені гості прийшли до висновку, що потрібно частіше збиратися та обговорювати питання, що є важливими та наболілими.

 

В ході проекту планується проведення семінарів, громадських слухань, впродовж яких, на думку організаторів, загальними зусиллями можна буде підвищити обізнаність представників громадськості про «прозору» діяльність органів виконавчої влади на місцях, головні аспекти українського законодавства, які регулюють співпрацю двох сторін, покращити професійні навички та поділитися позитивним досвідом, досконалими методами участі в кампаніях з лобіювання інтересів на місцевому рівні.

    

Олена Капшук,

ЧМГО «Молодь – XXI століття»

 

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.