Останні публікації
28.11.2006 01:16 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У військовому центрі «Десна» загинув новобранець
Хлопець вирішив стати справжнім чоловіком, тому служити пішов охоче. У неділю у навчальному центрі призовники складали присягу. На церемонію приїхали родичі молодих солдат, зокрема і Сашкова мама. Привезла гостинців та трохи грошей. Всього 20 гривень. Родичі кажуть, що саме через цю двадцятку і розігралася трагедія.
Олександр, родич загиблого: «Вчора він мені увечері зателефонував і сказав, що сержанти вимагають гроші як із новоприбулих. Замість того, щоб навчати дітей і робити з них мужиків, командири вимагали гроші. Точніше не вимагали, а вибивали їх».
Ніяких документів родичам не надали. Представники військової частини забрали всі довідки, зокрема результати розтину тіла загиблого. Повідомили, що експертизу віддадуть разом із тілом солдата. Це має відбутися у вівторок.
У Міноборони факт загибелі солдата підтвердили, але про обставини смерті поки не кажуть. Проте, рідні загиблого стверджують, що Олександр помер через побиття - в нього нібито розірвана печінка.
Навчальний центр «Десна» зажив собі сумної слави торік, коли на полігоні під час стрільб екіпаж одного з танків не зорієнтувався і поцілив у бік навчального корпусу. Тоді загинуло двоє солдат, третій залишився без ніг.
Ця трагедія коштувала посади начальникові навчального центру та його заступникові. Відтоді, кажуть офіцери, у «Десні» значно суворіше дотримуються дисципліни. У неділю, на церемонії складання присяги, офіцери навчальної частини запевняли кореспондентів НТН, що нестатутні взаємини у частині викорінюють.
Віктор Бокій, полковник, начальник навчального центру: «Сама обстановка набагато покращилась, це можна запитати в батьків і самих воїнів».
Що тепер думає мати загиблого рядового, яка ще 2 дні тому була на присязі сина і слухала його командирів, краще не питати.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.