Останні публікації
12.12.2006 14:31 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Адміністративно-територіальна реформа в Україні через призму польського досвіду
Учасники семінару – українські та польські експерти, представники громадських організації, працівники виконавчого апарату Чернігівської обласної ради – в основному переймалися тим, як реально можна покращити життя громадян, вдосконалити роботу владних структур. Зокрема, представник Асоціації Агенцій регіонального розвитку України Євгеній Фишко та фахівець Інституту Реформ Юрій Змій детально поінформували про сучасний стан місцевого самоврядування в нашій державі і визначили пріоритетні напрямки удосконалення адміністративно-територіального устрою. Українські експерти були одностайними в тому, що головним недоліком, який гальмує розвиток державоустрою, є надзвичайно централізована система влади.
Органи місцевого самоврядування мають повноваження, але не мають ресурсів для реалізації делегованих їм повноважень, – зазначив заступник голови обласної ради Олег Обушний. Він підкреслив, що головним завданням адміністративно-територіальної реформи в України має бути не територіальний перерозподіл, а відновлення життя в територіальних громадах і забезпечення людей якісними послугами.
Не можна ділити країну з лінійкою в руках, – таку пораду дали польські експерти під час Міжнародного семінару стосовно проведення адміністративно-територіальної реформи. Про результати реформування у себе на Батьківщині, роль територіальних громад та інвестиційну політику в Польщі розповіли віце-президент міста Гдині, депутат Поморського воєводства Марек Стемпа та член муніципалітету міста Гдині Зиґмунд Жмуда-Тшебятовський.
Як повідомила один із організаторів семінару Любов Покаржевська, – співпраця між Чернігівською обласною радою, Чернігівським Агентством Регіонального розвитку та польськими колегами не обмежиться одним спільним заходом, в майбутньому передбачається укладання відповідної довгострокової угоди про партнерські взаємовідносини.
Відділ інформаційного забезпечення
та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату
Чернігівського обласної ради
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.