Останні публікації
20.12.2006 21:17 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Діти потребують захисту
На Чернігівщині під постійною увагою — питання захисту прав дітей. Як повідомив завідуючий сектором опіки, піклування, усиновлення та сімейних форм виховання служби у справах неповнолітніх облдержадміністрації Павло Плотніков, для надання дітям комплексної соціальної, педагогічної, медичної, правової допомоги, проведення психолого-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини розпорядженням голови облдержадміністрації в с. Хмільниця Чернігівського району створено обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей, розрахований на 50 місць. На його утримання з обласного бюджету виділено 1051 тис. грн.
Крім того, з метою соціального захисту дітей, позбавлених сімейного виховання, які опинилися в складних житлово-побутових умовах, в області діють притулки для неповнолітніх: у м. Чернігові на 50 місць та в м. Ніжині на 40 місць. Кількість вихованців, які перебували у обласних притулках для неповнолітніх протягом січня-жовтня 2006 року, становила 334 дитини, з яких 193 перебували у закладах через те, що залишились без батьківського піклування, 92 особи —за бродяжництво, жебракування, бездоглядність.
Для захисту прав дітей, що проживають у неблагополучних сім'ях, за участю територіальних служб у справах неповнолітніх упродовж 2006 року підготовлено та направлено на розгляд судів 386 позовних заяв щодо позбавлення батьківських прав та відбирання дітей, за підсумками розгляду яких прийняті судові рішення стосовно 316 батьків та 391 дитини. Розглянуто 3959 звернень громадян, у 517 випадках вжито заходів щодо забезпечення захисту житлових та майнових прав неповнолітніх.
до розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, в обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді впродовж 10 місяців цього року пройшли навчання і отримали рекомендації щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу 35 родин. До кінця року пройдуть навчання ще 10 родин. Нині в області функціонує 21 прийомна сім'я та один дитячий будинок сімейного типу, в яких утримується 36 дітей та осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (20 прийомних сімей створено в цьому році, до них влаштовано 28 дітей). У травні на Чернігівщині відкрито два соціальні заклади нового типу: обласний соціальний центр матері та дитини «Батьки й дитина разом» і обласний центр соціально-психологічної допомоги. В них отримали допомогу 7 жінок з новонародженими дітьми та 26 молодих осіб, з яких 5 —неповнолітні. За словами виконуючого обов'язки начальника управління у справах молоді і спорту облдержадміністрації Бориса Атрощенка, влітку 2006 року на організацію літнього оздоровлення дітей та учнівської молоді використано з державного та місцевих бюджетів, фонду соціального страхування, залучених коштів — 26,6 млн. грн.., що на 1,85 млн. грн. більше, ніж у 2005 році (24,8 млн. грн.). Порівняно з минулим роком збільшено фінансування з обласного бюджету на зазначені цілі. З місцевих бюджетів на відпочинок та оздоровлення дітей було використано 3,943 млн. грн., що на 0,9 млн. грн.. більше, ніж торік.
Олег МИХАЙЛЕНКО, "Урядовий кур’єр"
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.