Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

20.02.2007   17:03Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Що приховується за стінами Чернігівської міської ради?!

 

Ажіотаж у випускників проекту був величезний з приводу стажування у стінах міської ради, оскільки безліч запитань ховалось в серцях молодих політиків. Відповіді шукали стажуючись в управліннях та відділах, а саме: відділі сприяння по роботі з депутатами, управлінні молоді та спорту, організаційному відділі, юридичному відділі, управлінні інвестицій та туризму, відділі по зв’язкам з громадськістю та ін.

 

Ключі до розгадки таємниць «сірої» будівлі молоді політики знаходили самі. По-перше, була знайдена відповідь: як минають трудові будні в «жителів» сірої будівлі, за адресою Магістратська, 7. На жаль, на даний момент ситуація в Чернігівській міській раді дуже напружена, це пов’язано з обранням «нового-старого» мера. Конфлікт депутатів міської ради та мера Соколова має місце, але компроміс сподіваємось знайдуть, оскільки жителі міста вимагають конкретних дій та змін щодо покращення умов життя. Чи скоро все це станеться? Чи готові чернігівська еліта знайти компроміс? Звичайно, конфлікти, скандали не мають ставати на заваді в отриманні знань, адже саме за досвідом «школярі» і йшли стажуватись до міської ради.

 

Хоча працівники Чернігівської міської ради і працюють в сірій будівлі, але їх робочі будні аж ніяк не можна назвати сірими. В цьому переконалися стажувальники, спостерігаючи, виконуючи різноманітні доручення та вивчаючи нормативно-правові документи відповідного відділу. Молоді люди хотіли більше дізнатися цікавої інформації, яка ще не засвітилася на шпальтах газет. Та мрії мріями, але існує сувора реальність та конфіденційність інформації, до якої не допускається сторонній глядач. Отже, працівники міськради обмежилися наданням законів відносно роботи того чи іншого відділу.

 

Наприклад, Шклярова Інна, яка стажувалася у Відділі по роботі сприяння депутатів, відмітила: «Перебуваючи на такого роду практиці я зрозуміла складність роботи депутатів і штатних працівників місцевої ради. Великий обсяг інформації, яку необхідно неодноразово опрацьовувати, подати на розгляд депутатам і комісіям, відповісти на запитання і звернення – увесь цей перелік левової долі роботи відділу сприяння діяльності депутатів». Так, у роботі кожного відділу є свої особливості, тому не можливо звести думки учасників щодо стажування в одну категорію. Але можна однозначно говорити, що це був «життєвий урок» для кожного з них, погляд зблизька на внутрішні процеси, які відбуваються в місті.

 

Питання, що хвилювало майже кожного, який же існує перспективний і матеріальний ріст у держслужбовців? З цього приводу висловився стажувальник Снігур Сергій: «Звичайна людина може в місті знайти роботу з оплатою 800-1000 грн., а перспективна молодь – з оплатою 1000-1500 грн. Хто ж тоді з молодих погодиться працювати за 500 грн. (середній оклад молодшого спеціаліста в міській раді). Невже там тоді працюють патріоти?!»

 

Стажування підходить до логічного кінця і завершиться поїздкою до Верховної Ради України до міста Київ. Як далі складеться доля випускників – час покаже. В молодих головах вже назрівають плани щодо реалізації власних думок в реальність, тож в недалекому майбутньому чекаємо на появу нових «зірок» на громадсько-політичному небосхилі.

 

Примітка*: Проект «Українська школа молодого політика», що реалізується Чернігівською молодіжною громадської організацією «Молодь – XXI століття» для учасників завжди був своєрідним трампліном до успіху, адже серед випускників проекту нині відомі на Чернігівщині та Україні лідери «третього сектору», депутати рад різних рівнів та представники засобів масової інформації.

 

Прес-служба

ЧМГО "Молодь - XXI століття"

 

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.