Останні публікації
14.09.2007 00:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ'Ю
В пошуках кращої долі
Основною причиною міграції населення з України, зокрема з Чернігівщини, є брак на батьківщині робочих місць з гідною оплатою праці. Коли ж і служба зайнятості упродовж тривалого часу-не допомагає знайти роботу, у людей виникає бажання просто виїхати за кордон на заробітки. Дехто їде туди через посередників - "перевірених" людей і дійсно заробляють гроші. А от інші...
Безкоштовний сир буває лише в мишоловці
"В більшості випадків у рабство можна потрапити через туристичні фірми, агентства працевлаштування за кордоном та агентства знайомств. Люди, які займаються торгівлею людьми, талановиті психологи. В цих організованих групах є і жінки, й чоловіки", розповідає Тухан Едієв, - Торговці "живим товаром" частіше за все "крутяться" поблизу місць, де збираються люди, які шукають роботу за кордоном. Вони входять у довіру, спілкуються, а потім пропонують роботу, нібито маючи знайомого, який саме цим займається. Обіцяють велику зарплатню, соцпакет, офіційне працевлаштування з візою, оплачують дорогу до місця роботи "у рахунок першої зарплатні". Звичайно ' більшість людей реагують на "щасливий шанс" і дають згоду. Потім "включається" добре відпрацьований механізм: людини забирають паспорт, на неї оформлюють документи, але це на 99% "липа"! Свого паспорту людина більше не побачить, а коли зрозуміє, що потрапила в пастку, може бути пізно.
"Ти нам підходиш"!
Хто стає жертвами торгівлі людьми? В більшості випадків злочинці обирають сільських мешканців, які менш досвідчені, але більш довірливі. Частіше за все - це молоді жінки, які вивозяться з метою занять примусовою проституцією. Коли наші дівчата потрапляють у будинки розпусти, то вибратися звідти майже неможливо. Чоловіків же використовують як безоплатну робочу силу, а дітей (і це, мабуть, найжахливіше!) - для трансплантації органів.
Повертаються, але не всі
Пан Едієв розповів декілька випадків повернення людей додому:.
Випадок перший: "У Закарпатті (зауважте, шановний читачу, це - територія України! - Ред.) упродовж півтора року на підпільній пилорамі кілька чоловіків працювали як раби. Вони не мали ніякого зв'язку із зовнішнім світом. Не знаючи місцевості, втекти було складно. Один все ж таки на це зважився. Йому пощастило і потім за допомо¬гою місцевого працівника міліції людей повернули додому".
Випадок другий: "У село Щорського району невідомі люди приїхали вербуй вати безробітних хлопців на роботу у Підмосков'я, обіцяли гідну заробітну плату. Тих, хто погодився, через деякий час відвезли автобусом до місця роботи. І хлопці зникли майже на півроку - до того часу, доки один з них зміг втекти і повернутися до рідного села. Звичайно, ні грошей, ні документів у нього не, було".
Випадок третій: "Одну дівчинку вдалося врятувати з публічного дому лише завдяки мобільному телефону, який потрапив до неї випадково. Вона відправила своїй мамі повідомлення, в якому вказала місце перебування. Жінка подзвонила на гарячу лінію Міжнародної організації міграції, яка вийшла на поліцію тієї країни, де перебувала дівчина. Це все було зроблено лише за одну годину Поліція затримала торговців людьми, звільнила всіх дівчат і повернула їх додому".
Щоб не потрапити у біду
Якщо ви маєте бажання виїхати за кордон, дістаньте максимум інформації про фірму-роботодавця. В цьому вам допоможуть Центри консультування мігрантів або служби, які з'ясовують надійність фірми. Обов'язково своїм родичам повідомте точну адресу, яка має рухи вказана в договорі на працевлаштування, назву фірми і бажано паспортні дані тієї особи, яка вас працевлаштовує. І запам'ятайте: ніколи нікому не віддавайте своїх документів!
Юлія Шуруб, Газета «Чернігівщина», 6 вересня 2007 року
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.