Останні публікації
21.03.2008 11:14 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ПРОТИДІЯ РАСИЗМУ ТА КСЕНОФОБІЇ
До тижня протидії расизму комітет здійснив кілька акцій. Серед них спільні зустрічі з мігрантами та біженцями, які проживають на території Чернігівської області. Нажаль, враховуючи результати цих зустрічей та проміжні результати моніторингу прав людини в Чернігівській області, ЧГКЗПЛ вважає за необхідне заявити про ріст кількості проявів расизму, ксенофобії та нетолерантності протягом останніх місяців. Зокрема, комітет став постійно фіксувати відкриті прояви фізичного насильства по відношенню до іноземців, чого не було раніше.
Так, тиждень тому до комітету звернувся шукач притулку з Шрі-Ланки, що тимчасово мешкає в с.Красне Чернігівського району, та якому ЧГКЗПЛ допомагає в процедурі добровільного повернення на батьківщину по програмі Міжнародної організації з міграції. Він повідомив, що нещодавно був жорстоко побитий та пограбований в м.Києві невідомими молодиками, але через побоювання за своє життя до правоохоронних органів не звертався. Шріланкієць також поскаржився, що останнім часом, приїжджаючи до Чернігова, постійно відчуває переслідування через зовнішність іноземця.
Особливе занепокоєння ЧГКЗПЛ також викликає поява ще одного ганебного для нашої багатонаціональної держави явища – смолоскипні ходи радикальних націоналістів з вимогою примусового виселення та застосування фізичного впливу на мігрантів, називаючи їх «непотребом з країн третього світу». Дуже прикро, що влада міста Чернігова під час такої ходи 6 березня 2008 року, замість протидії цим явним проявам ксенофобії та нетолерантності, спокійно спілкувалася з націоналістами, говорячи, що «..хто живуть на Україні і дбають про Україну, ті і є справжні українці». Все це в очах мешканців міста може виглядати, як ознака підтримки подібних заходів.
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини звертається до представників органів державної влади та місцевого самоврядування Чернігівської області, зокрема до правоохоронних органів, з вимогою
• підвищити зусилля по протидії расизму, нетолерантності та ксенофобії в регіоні;
• відокремити у своїх підходах до публічних акцій громадсько-політичних рухів свободу вираження поглядів від відвертого пропагування расизму, нетолерантності та ксенофобії, вживаючи передбачених законодавством України відповідних заходів;
• захищати біженців та шукачів притулку, що мешкають в області, від всіх злочинних дій.
Більше інформації щодо протидії расизму та захисту прав біженців та мігрантів можна знайти на спеціалізованому сайті ЧГКЗПЛ: www.migration.org.ua, що працює за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.