Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

01.04.2008   08:07Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ГРОМАДСЬКА РАДА З ПРАВ ЛЮДИНИ

Під час проведення попередніх консультацій з громадськістю Чернігівської області, а потім за їх участю розроблено Положення про Громадську раду при УМВС України в Чернігівській області, регламент ії роботи та схвалено склад Ради у кількості 15 її членів. Протягом року два члени вибули, а 2-х, нових прийнято. Двічі обирався співголова від УМВС України в Чернігівській області (Костюк В.В., Нонік В.В.). В поточному році 9 квітня на засіданні Ради обрано нового співголову від Управління - І.П. Катеринчука.

Силами Ради підготовлений зразок посвідчення члена ГР, який затверджений на засіданні Ради. Всі члени Ради від громадськості отримали посвідчення.

До складу Громадської ради при УМВС області увійшли представники правозахисних організацій, активісти правозахисного руху Чернігівської області.

При Раді створені 7 робочих груп:

- розгляд заяв про незаконні дії працівників органів внутрішніх справ;

- забезпечення права на захист від катувань і права на свободу та особисту недоторканість у роботі ОВС;

- ОВС і права людини на проведення мирних зібрань та мітингів;

- права дітей і органи внутрішніх справ;

- права біженців і мігрантів;

- запобігання домашньому насильству, жорстокому поводженню з дітьми, торгівлі людьми і гендерна рівність в органах внутрішніх справ;

- освіта в галузі прав людини та гендерних питань в органах внутрішніх справ.

Діяльність Ради, її склад та документи, які утворюються під час роботи доступні на сайті УМВС України в Чернігівській області, сторінка "Громадська Рада" www.kop.gov.ua з розширеним меню за напрямками діяльності.

Представники громадських організацій, що є членами Ради, зайняті роботою у своїх організаціях, і кожен з них використовує свої результати у відповідній робочій групі.

Так, голова ЧОВ ВГО "Громадський контроль" Т. Петрова займається моніторингом з питань захисту та дотримання прав і свобод дитини, дитини - сироти в діяльності кримінальної міліції у справах дітей обласного центру; Комітет захисту прав людини та його представники В.Тарасов, О.Тарасов, О.Трофимов займаються вивченням та проведенням спільних заходів щодо просвітницької компанії серед населення з питань торгівлі людьми, надають правову та соціальну допомогу жертвам торгівлі, надають адвокатську допомогу громадянам; Т.Едієв проводять моніторинг дотримання прав нелегальних мігрантів під час затримання працівниками міліції на території області, дотримання законодавства відділами ГІРФО УМВС під час реєстрації нелегальних мігрантів та іноземців, протягом року відвідувався центр утримання мігрантів в с. Росудів Ріпкинського району Чернігівської області під час його будівництва. Всі члени Ради приймали участь у вивченні фактів неправомірних дій з боку працівників міліції області, викладених у зверненнях та скаргах громадян, при необхідності виїздом на місця. Звернення громадян надходять на спеціальну адресу, яка розміщена в кімнатах прийому громадян, на відкритому місці у всіх приміщеннях міькрайвідділів області, а також на інформаційних стендах. Також, ця адреса розміщена в місцевих засобах інформації (вказівка УМВС від 05.06.2007 № 13/7-1225).

Головою обласної організації Союзу жінок України І.Дорожкіна приділялась увага питанню насильства в сім'ї, а також гендерним питанням. На базі навчального центру підготовки працівників органів внутрішніх справ при УМВС України в Чернігівській області в рамках навчального плану на громадських засадах проводились заняття з працівниками патрульно-постової служби, дільничними інспекторами міліції з питань насильства в сім'ї та гендерних питань.

За ініціативою співголови Ради А.Лепехи та члена ГР В.Бадири спільно з фахівцями вивчається питання реінтеграції осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань за хворобою, в суспільстві. Питання створення в м. Чернігові тимчасового притулку для бездомних дорослих громадян піднято у депутатському зверненні депутата Чернігівської міської ради п'ятого скликанні А.Лепеха та в листах начальника УМВС України в Чернігівській області на ім'я голів Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівської міської ради (д/з від 16.04.2007, листи від 12.04.07 та від 26.09.07 №13/7-1929).

 До складу мобільних груп входили представники громадських правозахисних організацій, у тому числі Віктор Тарасов, Тамара Петрова, Ала Лепеха, Олександр Трофимов, Наталія Піддубна, Сергій Водолагін, Тухан Едієв. Силами Ради 21.11.2006 року підготовлений наказ № 647, яким визначені основні напрямки діяльності та спільно з працівниками міліції участь в роботі мобільних груп. Відповідно затверджених графіків роботи мобільної групи (від 18.04.07, 11.07.07, 20.09.07) протягом 2007 року проведено 10 моніторингових інспекцій ІТТ (Ніжинський міськрайвідділ, Козелецький, Борзнянський, Менський, Коропський, Чернігівській, Корюківський, Ріпкинський, Варвинський, Талалаївський райвідділи), а також вивчено питання дотримання прав дитини працівниками кримінальної міліції у справах дітей Чернігівського міського відділу внутрішніх справ (Деснянський ВМ та Новозаводський ВМ ЧМВ УМВС). Транспорт для здійснення виїздів, надавався за розпорядженням начальника Управління. За результатами складені звіти і направлені до Управління моніторингу дотримання прав людини в ОВС Апарату Міністра.

 З травня 2007 року працювала спільна громадська приймальня. Представники громадських правозахисних організацій - члени Ради С. Водолагін, Т.Петрова, В.Тарасов, А.Лепеха, Н.Піддубна прийняли участь у п'яти прийомах громадян начальником Управління. Прийом здійснювався відповідно розробленому та затвердженому на засіданні ГР графіку (протокол 5 від 24.05.2007).

В грудні 2006 року керівництво Управління прийняло участь в експертному круглому столі, на якому обговорювались питання реально існуючого рівня дотримання прав як осіб, затриманих працівниками правоохоронних органів, так і самих працівників міліції.

Протягом 2007 року проведено дев'ять засідань Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області на яких було прийнято 30 рішень з яких виконано 24 і знаходяться на стадії реалізації - 4. У вересні 2007 року робота Громадської ради при УМВС України в Чернігівській області розглянута на розширеній колегії Управління, на який члени Ради звітували про проведену роботу.

Цей рік роботи виявив велику кількість проблем в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області, які безпосередньо стосуються прав людини. Однак спільна робота здійснювалась в умовах взаєморозуміння та узгоджених позицій як з боку міліції так і правозахисних громадських організацій. Поточний рік поставить перед Радою нові завдання і проблемні питання дотримання прав людини, які залишаться приоритетними для нового керівництва Управління, а співпраця органів внутрішніх справ з громадськими правозахисними організаціями буде розвиватися та поглиблюватись. Тому ініціатива з боку громадськості буде великою допомогою у діяльності органів внутрішніх справ.

 

Співголова                                                Співголова

І.П. Катеринчук                                         А.Лепеха

 

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.