Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.09.2008   09:21Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРОТИДІЯ РАСИЗМУ ТА КСЕНОФОБІЇ

Тепер прийшов час пожинати плоди цієї короткозорості.

Минулі два тижня Чернігів став відомий всій Україні, і нажаль, не святкуванням Дня визволення міста від фашистських загарбників, і не відзначенням ювілею літописної згадки про Чернігів. Місто стало відомим завдяки витівкам неонацистських молодчиків. Так, 13 вересня 2008 року в місті відбувся захід "Чужинці геть додому", організований низкою ультраправих (у т.ч. неонацистських) організацій, які провели у місті Чернігові марш під ксенофобськими гаслами, спрямованими проти іноземців. Цей шабаш закінчився виступом рок-групи, названої на честь фашистського карального загону СС часів Другої світової війни. Жахливо було спостерігати на веселощі внуків та правнуків спалених заживо жителів Корюківки, Сосниці та десятків інших населених пунктів Чернігівщини, які через 65 років після страти своїх пращурів гуляли під музику групи названої на честь їх катів!

Все це мало дійсно криваве продовження. Згідно інформації Громадського антифашистського спротиву, окремі учасники заходу прийняли участь у поножовщині, яка відбулася біля залізничного вокзалу міста. В результаті декілька молодих людей отримали ножові поранення. Хоча й міліція відкидає фашистське підґрунтя цього випадку, але є інформація з джерел, які вказують на її правдивість.

Всього вищенаведеного можна б було уникнути, якби наша влада не відмахувалась від найменших проявів неонацизму та расизму в місті у минулому, а вживала передбачені на те законом заходи. Наприклад, коли з’явилась інформація про кілька випадків побиття в місті вихідців з африканських та азійських країн, треба було не говорити, що цього «не може бути», а проводити відповідні розслідування та вивчення ситуації. Коли біля навчальних закладів міста роздавалися листівки з закликами розправи над всіма чужинцями в регіоні, особливо тих хто перебуває в центрі тимчасового перебування іноземців в селі Розсудів Ріпкинського району, або тих хто одружився на українках, керівництву ВНЗ треба було вжити заходів до розповсюджувачів цієї ксенофобської пропаганди. Але всього цього не було зроблено.

Тепер ми отримали те, що й повинні були отримати: замість слави туристичного центру України, славу міста – розсадника неонацизму, славетного своїми ксенофобськими заходами. Про який міжнародний туризм та іноземні інвестиції може говорити після цього влада?

 

Зазначені вище тенденції не можуть не викликати занепокоєння у всіх здорових сил суспільства. Давно настав час зрозуміти всім, і світова історія цьому вчить, що агресивна ксенофобія є такою ж складовою частиною фашистської ідеології, як расизм і антисемітизм.

Усвідомлюючи відповідальність за майбутнє нашої держави, ми – представники громадянського суспільства – вважаємо своїм обов'язком об'єднати зусилля для протидії діяльності неонацистських організацій та просувати в суспільстві ідеї толерантності.

 

Ми закликаємо правоохоронні органи:

    провести належне розслідування та залучити до кримінальної відповідальності організаторів і учасників нападу 13 вересня 2008 р.;

    розглянути питання про існування та ліквідацію організацій, що організували захід "Чужинці геть додому" та давно відомі своїми ксенофобськими й расистськими акціями;

    вжити безумовних заходів щодо припинення поширення закликів до дискримінації та насильства над представниками національних, релігійних і інших меншин через засоби масової інформації та Інтернет-сайти;

    притягти до відповідальності організаторів заходу "Чужинці геть додому" за розпалювання національної та расової ворожнечі та ненависті, пропагування неонацистської ідеології та заклики до насильницьких дій щодо іноземців.

 

Ми вимагаємо від керівництва міста та області:

    взяти під особистий контроль розслідування подій 13 вересня 2008 р. у м.Чернігові;

    привселюдно засудити діяльність осіб і організацій, що призивають до насильства над іноземцями та представниками національних меншин, до їхньої сегрегації та дискримінації;

    увійти із ініціативою до Чернігівської міської ради про введення обмежень на проведення в місті публічних заходів ультранаціоналістичної спрямованості;

    активізувати діяльність щодо виховання в молоді толерантності та нетерпимості до проявів фашизму та ксенофобії.

 

Ми звертаємося до мешканців міста Чернігова та області:

    настійно звернути увагу органів влади щодо необхідності законодавчих та адміністративних гарантій дотримання прав іноземців та меншин;

    сприяти регулярному моніторингу положення із правами іноземців та меншин в регіоні;

    підтримати діяльність неурядових організацій, що здійснюють моніторинг, захист прав меншин та громадський контроль над діяльністю органів влади в цій сфері;

 

Ми закликаємо осередки політичних партій, громадські організації й всіх громадян, кому дорога доля Батьківщини, відкинути безглузді забобони та об'єднатися в діючому неприйнятті пропаганди і акцій неонацистів, проти кого б вони не були спрямовані.

 

          

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.