Останні публікації
27.01.2009 12:29 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
В кожному ІТТ МРВ області у 2008 році проведені поточні косметичні ремонти. Разом з тим, в одній із камер ІТТ Семенівського РВ потребує заміни санвузол, не відокремлені санвузли у ІТТ Ніжинського МВ, Семенівського РВ, не обладнані стільці у Ічнянському ІТТ. Строк придатності постільного майна в ІТТ області на 70% вийшов. Не відповідає міжнародним стандартам освітлення у ІТТ Н-Сіверського, Ічнянського МРВ та і в більшості ІТТ області.
Хочеться відмітити, що у 2008 році активізувалась діяльність мобільних груп. За 2007 - 2008 роки члени мобільних груп побували у всіх ІТТ області по декілька разів.
Так, починаючи з квітня цього року, членами мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області спільно з помічником Міністра перевірено 27 ІТТ.
По кожному факту виявлених недоліків направляється вказівка до МРВ області, встановлюються терміни для усунення виявлених недоліків, проводяться службові перевірки, винні співробітники, в тому числі начальники міськрайорганів притягуються до дисциплінарної відповідальності. Щопонеділка проводяться оперативні наради при начальнику УМВС області, на які за результатами перевірок ІТТ викликаються керівники МРВ. По кожному такому факту приймаються відповідні рішення. Так, на останні наради, з метою усунення виявлених в ході перевірок недоліків, викликались начальники Ріпкінського, Ніжинського, Семенівського, Городнянського МРВ. }м дані певні терміни для усунення недоліків.
В 2008 році за прорахунки в діяльності спецустанов міліції до дисциплінарної відповідальності притягнуто 52 співробітники.
28 травня 2008 року питання «Про роботу мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області» виносилося на розгляд на засіданні Громадської ради, на якому проаналізовано роботу по усуненню недоліків, виявлених під час моніторингу ІТТ міськрайвідділів членами мобільних груп. Питання «Про роботу мобільних груп з моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області в 2-му півріччі 2008 року» розглядалось на засіданні Громадської ради 14 серпня 2008 року. На цьому ж засіданні був затверджений графік виїздів мобільних груп з моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області у 2-му півріччі 2008 року.
Члени Громадської ради звернулись до благодійних фондів та благодійних організацій області з проханням надати допомогу в забезпеченні спецустанов постільною білизною, миючими засобами та надати допомогу утримуваним в забезпеченні одягом, взуттям.
На сьогоднішній день така допомога надійшла від центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» (директор Пасічник В.І.) і передана в ІТТ області.
Про передачу гуманітарної допомоги (постільної білизни, миючих засобів, канцтоварів) в ІТТ Чернігівського РВ вийшла телепередача. Ця робота планується проводити і надалі.
Хочеться відмітити, що відбулися певні позитивні зміни в ІТТ області, а саме: в ІТТ Ріпкінського РВ відремонтовано душову кімнату, замінено вікна, в ІТТ Семенівського РВ повністю замінено постільну білизну, в ІТТ Прилуцького МРВ - проведено гарячу воду в камери, в ІТТ Ніжинського МРВ - зробили ремонти у всіх камерах, замінили покриття стін типу "шуба" на гладке покриття. Після відвідування мобільною групою Талалаївського РВ, ІТТ було закрите для усунення виявлених недоліків і до цього час ще не відкрите. Значно покращилось харчування в більшості ІТТ області, з'явились рушники, мило.
І це радує, бо ми вважаємо, що члени Громадської ради до цього доклали немалих зусиль.
Розглянуто 4 скарги, які надійшли від утримуваних в ІТТ. По кожній проведено перевірку.
Але є ще достатньо недоліків, над якими потрібно працювати. Залишаються невирішеними питання щодо матеріально-технічного забезпечення ізоляторів тимчасового тримання в Чернігівській області.
На сьогодні спецустанови області лише на 70 відсотків забезпечені медикаментами, аптечками, дезкамера є лише в одному ІТТ - Менського РВ, кварцові лампи є поки що лише в половині установ, телефони довіри встановлені не в усіх ІТТ.
Для укомплектування спеціальних установ постільною білизною, побутовими холодильниками (для зберігання передач утримуваним), стаціонарних електроплит (для розігріву їжі), трьохсекційних ванн для миття посуду, а також для заміни вікон камер, з метою приведення санітарно-гігієнічного стану ІТТ до міжнародних норм, необхідні капіталовкладення. Протягом 2007 - 2008 року відповідно до існуючих програм щодо забезпечення прав людини в місцях попереднього ув'язнення на ремонт, реконструкцію та матеріально-технічне забезпечення ІТТ з державного бюджету кошти не виділялись. Обладнання ІТТ санвузлами, проточним водопостачанням, каналізацією та проведення щорічних косметичних ремонтів здійснювалося за рахунок МРВ УМВС.
Вважаю, що необхідно звернутись від імені Громадської ради до МВС України з проханням виділити відповідні кошти на покращення матеріально-технічного забезпечення ізоляторів тимчасового тримання в Чернігівській області та введення в дію ІТТ Щорського та Носівського РВ.
Секретар Громадської ради з прав людини
при УМВС України в Чернігівській області Віктор Тарасов
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.