Останні публікації
23.03.2009 13:26 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
НАПАД НА БІЖЕНЦЯ
Але, після 3 діб перебування в ізоляторі тимчасового тримання, наше «гуманне» правосуддя відпустило «національно-свідомого» нападника на підписку про невиїзд. Родичі та друзі нападника намагалися вдатися до погроз чеченській родині, підсилаючи невідомих людей, навіть зі зброєю, пропонуючи "сидіти спокійно" чи взагалі "убиратися в Чечню". Наразі, триває слідство. Кримінальна справа порушена за ст. 121 Кримінального кодексу України («Нанесення тяжких тілесних ушкоджень»).
Сім’я чеченців оселилися в Чернігові в середині 90-х років під час першої чеченської війни, отримавши офіційно статус біженців в Україні. Протягом 2004-2005 рр. в розпал другої чеченської кампанії члени родини неодноразово зверталась по допомогу до Чернігівського громадського комітет захисту прав людини через постійні погрози та образи з боку місцевих жителів та навіть звинувачення «в зв’язках з бойовиками». І ось в сім’ї чергова трагедія.
Допомогу в лікуванні постраждалому надало Управління Верхового комісара ООН у справах біженців. Юридичну допомогу надає Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.