Останні публікації
16.04.2009 12:18 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ПРАВА ЛЮДИНИ В БІЛОРУСІ
Школа стала не тільки місцем освітніх заходів, але й майданчиком для обміну досвідом між правозахисниками Білорусі та України. Вона допомагає знаходити рішення спільних проблем захисту прав людини. У заходах школи приймають активну участь та надають їй сприяння представники українських органів влади. Так, під час останньої школи білоруські правозахисники отримали можливість ознайомитися з роботою Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності МВС, яку презентувала Помічник Міністра внутрішніх справ України Алла Лепеха.
Як зазначив Олег Гулак - голова Білоруського Гельсінського комітету: «Україна має досвід з захисту прав людини, який ми можемо впроваджувати в Білорусі вже зараз. Цей освітній курс, на мій погляд, став черговим підтвердженням необхідності продовження обраного нами шляху. Дуже важливо, що білоруська молодь зацікавлена в одержанні знань в області прав людини й демократичних інститутів, в ознайомленні з досвідом їхньої побудови. Наша спільна робота дозволяє використовувати потенціал білоруських, українських та європейських правозахисників і експертів. Не менш важливо й самим експертам заряджатися оптимізмом і енергією молодих активістів і правозахисників».
На думку експерта школи Владіміра Вайсмана – секретаря Експертної групи «Схід-Захід» (Королівство Данія), діяльність українських неурядових організацій з передачі Білорусі досвіду з захисту прав людини є ще одним підтвердженням істотного рівня розвитку громадянського суспільства України, а значна участь у школі представників органів державної влади у якості тренерів говорить про їх відкритість та демократичність.
Захід викликав велику цікавість учасників, адже він складався як з теоретичних занять, так і з практичної частини, під час якої можна було ознайомитися з міжнародним досвідом доступу до правосуддя. Цьому сприяла участь у школі суддів з Чехії, які презентували чеську систему правосуддя. Відбувся обмін думками щодо покращення доступу до правосуддя у країнах.
Загалом експерти, зокрема Стасіс Каушиніс - керівник Фонду сприяння захисту громадян (Литва) та Світлана Тимченко – тренер Директорату у справах молоді та спорту Ради Європи, провели досить оригінальні практичні заняття, які дозволили правозахисникам подивитися на різні проблеми суспільно-політичного життя з різних боків та зробити певні висновки про ефективність тих чи інших методів діяльності.
Даний захід є наступним етапом спільної діяльності Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Білоруського Гельсінського Комітету, що передбачає сприяння розвитку громадянського суспільства в Республіці Білорусь та розвиток співробітництва третього сектору цієї країни з колегами з України.
Проект фінансується Європейським Союзом
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.