Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

13.05.2009   12:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРАВОВА ДОПОМОГА ІНОЗЕМЦЯМ

Підставою для поміщення в Пункт є постанова суду про примусове видворення іноземця з території України, якщо іноземець незаконно потрапив в Україну або порушив правила перебування в Україні. Іноземці можуть утримуватися в Пункті до моменту примусового видворення, але не більше ніж 6 місяців. Однак на сьогодні однією з основних  проблем є відсутність в держбюджеті цільових коштів на примусове видворення іноземців. Значна кількість осіб іноземців встановлена і правоохоронні органи мають всі документи для видворення, але коштів на придбання квитків нема. Також з початку 2009 року відчувається нестача коштів на харчування іноземців. Персонал центру складає біля 170 осіб. 30-40 осіб приїздять з Чернігова. Решта є мешканцями найближчого смт Любеча та навколишніх сіл. Загалом будівництво Центру обійшлося в понад 30 млн. гривень. Ще 3 млн. гривень виділили міжнародні донори на закупівлю обладнання та офісної техніки.

Нещодавно Пункт відвідала велика делегація, що складалася з представників українських правоохоронних структур (МВС, прикордонна служба, СБУ) та представників міжнародних організацій та посольств в Україні (УВБК ООН, Міжнародної організації з міграції, посольств Франції, Німеччини, Австрії, Португалії, Латвії). Головною метою візиту було спілкування з іноземцями, огляд умов утримання та харчування. При здійсненні візиту затримані іноземці мали нагоду розповісти про свої проблеми та отримати відповіді на питання, що цікавлять.  Як з’ясувалося, основним та найболючішим питанням для утримуваних є термін знаходження у Пункті. Адже багатьох з опитуваних помістили до Розсудова з інших пунктів, однак попередній строк утримання не враховувався, в результаті чого 6 місяців обертаються в 9, 12…, а то й ще більше місяців. В зв’язку з цим, інколи виникали конфлікти між роздратованими та втомленими мігрантами. Однак внаслідок перерозподілу проживання  іноземців по країнах походження адміністрації Пункту вдалося унеможливити конфлікти.

В 2010 році вступає в силу угода про реадмісію між Україною та ЄС, яка зобов’язує Україну приймати нелегальних мігрантів, які перетнули її кордон на шляху до країн ЄС. Причому як своїх громадян, так і громадян третіх країн, які використали Україну просто як транзитну зону. Перед тим, як передавати мігранта Україні, країна Євросоюзу повинна надати докази, що ця особа справді перетинала український кордон. Тому є нагальна потреба в збільшенні кількості місць утримання мігрантів.

Найближчим часом планується фінансування будівництва другої черги розсудівського пункту. Але зараз через кризу в держбюджеті коштів на це не передбачено. Крім чернігівського Пункту подібний заклад відкрито на Волині. Також заплановано відкриття ще 3 пунктів для мігрантів на території України. Але коштів на це також поки що не виділено.

 

Тухан Едієв

 

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.