Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

22.07.2009   08:13Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРОТИДІЯ КАТУВАННЯМ

Учасниками прес-конференції було представлено результати роботи Громадської ради при УМВС області та механізм моніторингу дотримання прав людини в ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ), а саме мобільні групи. Основною функцією цих груп є недопущення фактів катувань та жорстокого поводження по відношенню до затриманих чи заарештованих осіб.

Зокрема, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов розповів місцевим мас-медіа про історію створення, функції, завдання мобільних груп, про результати їхньої діяльності на Чернігівщині й в Україні в цілому. Як зазначив пан Тарасов: «У завдання мобільної групи входить фіксація того положення справ, що існує в райвідділах, кімнатах для доставлених, ізоляторах тимчасового тримання. Дотримання прав затриманих, умови їхнього тримання, інформація про правила звернення громадян в органи міліції, умови роботи співробітників міліції - це коло питань, що входять у компетенцію мобільних груп. За результатами кожного виїзду складається звіт, що направляється для інформації й реагування керівництву органа, що перевіряється. До складу мобільної групи входять як співробітники міліції, так і в обов'язковому порядку представники від громадськості».

— В ізоляторах тимчасового тримання Чернігівської області затриманих вже майже не б'ють і не катують, — підкреслила помічник міністра внутрішніх справ УМВС в області Алла Лепеха. — Навпаки, у затриманих за останні роки умови перебування покращилися. За втручання членів громадської ради при обласній міліції, було зроблено багато. Проведено косметичний ремонт ІТТ у райвідділах, видана нова постільна білизна. В деяких замінена сантехніка».

Те, що в ІТТ не катують, підтвердила і співголова громадської ради, директор БО «Чернігівський жіночий правозахисний центр» Валентина Бадира. «Б'ють, катують у міліцейських кабінетах, — уточнила Валентина Андріївна. — Це ж уявіть, що треба робити з людиною, аби вона зізналася... Знаю історію однієї мешканки Чернігова. Вона підписала зізнання, що вбила (!!!) свою подругу. Вже вісім років відбуває покарання за те, чого не вчиняла».

«Затриманих не можна бити і катувати, але це часто робиться безкарно. У колонії, де відбувають покарання колишні правоохоронці (с.Макошине, Чернігівська область), немае жодного засудженого за катування, лише за перевищення службових повноважень, що караеться менш суворо. Довести застосування недозволених методів дізнання складно. Адже б'ють у кабінетах, опорних пунктах, на вулиці, — говорить Валентина Бадира. — Люди часто звертаються до правозахисників щодо порушень своїх прав з боку міліції. Проте не завжди готові йти до кінця, відстоювати свою позицію».

Під час прес – конференції також були приведені статистичні дані стосовно порушень прав людини в діяльності ОВС області та притягнутих до відповідальності співробітників міліції.

 

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.