Останні публікації
05.01.2010 14:30 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ПРОТИДІЯ КАТУВАННЯМ
Прокуратура порушила кримінальну справу. Під слідство потрапили дев'ять міліціонерів: підполковник, заступник начальника відділу боротьби з організованими групами і злочинними організаціями УБОЗ Валерій Пастухов, заступник Пастухова майор В'ячеслав Молоковських, старший опер з особливо важливих справ капітан Андрій Тумарець, начальник відділення швидкого реагування «Сокола» капітан Євген Кирипьченко, помічник оперуповноваженого, старший прапорщик Андрій Митрофанов, старший лейтенант В'ячеслав Шетеля, старший лейтенант, опер УБОЗ В'ячеслав Нікітін, лейтенант, старший опер відділення супроводження спецоперацій «Сокола» Артем Філатов та лейтенант, начальник відділення швидкого реагування «Сокіл» Василь Петрухно. Потім пішли під суд. Не тільки за катування Кунцевського, а й за перевищення службових повноважень. Суд підтвердив факт порушення норм кримінально-процесуального законодавства при затриманні братів Кунцевських, Мусієнка Ю.М. та Михальонка О.О. за підозрою в злочинній діяльності. Також підтверджено факт катування, тобто нанесення побоїв, інших насильницьких дій з метою отримати зізнання в скоєнні злочинів, що призвело до тяжких наслідків.
Дії кожного підсудного було кваліфіковано в залежності від особистої участі. За катування і перевищення службових повноважень Пастухова і Молоковських засудили на вісім років кожного. Нікітіну і Шетелі дали по чотири роки позбавлення волі. Кирильченку — три роки умовно. Митрофанову — 3,5 року з іспитовим строком. Петрухна, Філатова і Тумарця суд виправдав, мотивуючи тим, що вони тільки виконували накази. Всіх засуджених позбавлено міліцейських звань.
Ймовірно, засуджені будуть оскаржувати вироки до Сумського апеляційного суду. Прокуратура Чернігівської області — оскаржувати виправдальні вироки.
На фото: родичі загиблого біля вікна, за яким вбили Сергія Кунцевського, 4 жовтня 2008 року
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.