Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.01.2010   14:30Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРОТИДІЯ КАТУВАННЯМ

Прокуратура порушила кримінальну справу. Під слідство потрапили дев'ять міліціонерів: підполковник, заступник начальника відділу боротьби з організованими групами і злочинними організаціями УБОЗ Валерій Пастухов, заступник Пастухова майор В'ячеслав Молоковських, старший опер з особливо важливих справ капітан Андрій Тумарець, начальник відділення швидкого реагування «Сокола» капітан Євген Кирипьченко, помічник оперуповноваженого, старший прапорщик Андрій Митрофанов, старший лейтенант В'ячеслав Шетеля, старший лейтенант, опер УБОЗ В'ячеслав Нікітін, лейтенант, старший опер відділення супроводження спецоперацій «Сокола» Артем Філатов та лейтенант, начальник відділення швидкого реагування «Сокіл» Василь Петрухно. Потім пішли під суд. Не тільки за катування Кунцевського, а й за перевищення службових повноважень. Суд підтвердив факт порушення норм кримінально-процесуального законодавства при затриманні братів Кунцевських, Мусієнка Ю.М. та Михальонка О.О. за підозрою в злочинній діяльності. Також підтверджено факт катування, тобто нанесення побоїв, інших насильницьких дій з метою отримати зізнання в скоєнні злочинів, що призвело до тяжких наслідків.

Дії кожного підсудного було кваліфіковано в залежності від особистої участі. За катування і перевищення службових повноважень Пастухова і Молоковських засудили на вісім років кожного. Нікітіну і Шетелі дали по чотири роки позбавлення волі. Кирильченку — три роки умовно. Митрофанову — 3,5 року з іспитовим строком. Петрухна, Філатова і Тумарця суд виправдав, мотивуючи тим, що вони тільки виконували накази. Всіх засуджених позбавлено міліцейських звань.

Ймовірно, засуджені будуть оскаржувати вироки до Сумського апеляційного суду. Прокуратура Чернігівської області — оскаржувати виправдальні вироки.

 

На фото: родичі загиблого біля вікна, за яким вбили Сергія Кунцевського, 4 жовтня 2008 року

 

Останні новини

Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31

Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.

Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11

В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».

Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17

У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30

Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.