Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

08.01.2010   16:35Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

МОБІЛЬН ГРУПИ З ПРАВ ЛЮДИНИ

Відвідали 5 пунктів охорони громадського порядку м.Чернігова. Всі зауваження, які були виявлені в ході цих перевірок, помічником Міністра викладені в листі начальнику Чернігівського МВ УМВС України в Чернігівській області для реагування. Відповідь начальника Чернігівського МВ Парфентьєва В.М. щодо заходів по усуненню виявлених недоліків отримана.

Фактично, з початку 2009 року члени мобільних груп та помічник Міністра відвідали по декілька разів всі ІТТ, які станом на сьогоднішній день функціонують в Чернігівській області.

Кількість виїздів, які здійснили члени Громадської ради при УМВС в Чернігівській області у складі мобільних груп у 2009 році:

Тарасов В.В. – 10 виїздів,

Петрова Т.І. - 7 виїздів,

Трофімов О.Г. – 4 виїзди

Едієв Т.А. – 3 виїзди;

Бадира В.А. – 2 виїзди.

Жодного виїзду у складі мобільної групи у 2009 році не здійснили Водолагін С.М., Буров С.Ю. та Ломако О.А.

Інформація про виїзди мобільних груп розміщена на сайтах: www.kop.gov.ua та www.umdpl.info.

Члени мобільних груп відмічають, що хоча матеріальний стан і умови ІТТ ще не відповідають європейським нормам і стандартам, але вони значно покращились за останні два роки, відбулися певні позитивні зміни в ІТТ області. Так, в ІТТ Ріпкінського РВ, Прилуцького МРВ, Городнянського РВ зроблені ремонти, в результаті яких значно покращилось освітлення камер, відремонтована каналізаційна мережа в ІТТ Бобровицького РВ, покращився стан постільної білизни, забезпеченість рушниками, миючими засобами.

У зв’язку із приведенням умов тримання спецконтингенту в камерах спецустанов у відповідність із встановленими нормами з розрахунку 4 кв.м на одну особу, скорочений ліміт наповнення у 13 ізоляторах тимчасового тримання.

Та незважаючи на певне покращення матеріального стану і умов тримання, в ІТТ області є ще достатньо недоліків, над якими потрібно працювати. Члени мобільної групи відзначають, що під час перевірки ІТТ Новгород-Сіверського РВ виявлено ряд суттєвих недоліків, які зазначені в звіті і доведені до керівництва райвідділу та УМВС в Чернігівській області. В ІТТ Ніжинського МРВ не відокремлені санвузли. В ряді ІТТ є питання з доукомплектуванням аптечок, забезпеченням утримуваних засобами для підтримування чистоти в камерах, засобами гігієни, потребує заміни постільна білизна.

Наприклад, 25 листопада 2009 року, під час відвідування мобільною групою ІТТ Корюківського РВ та Менського РВ, були виявлені наступні недоліки. Так, в ІТТ Корюківського РВ:

-           утримувані скаржились на погане харчування;

-           1,2,3 камери потребують ремонту;

-           в 3-й камері не відремонтовані крани;

-           стан постільної білизни незадовільний, недостатньо рушників, миючих засобів;

-           «телефон довіри» під час відвідування мобільною групою не працював.

В ІТТ Менського РВ:

-           недостатньо рушників, миючих засобів;

-           «телефон довіри» під час відвідування мобільною групою не працював.

Помічником Міністра після відвідування мобільною групою цих ІТТ було підготовлено доповідну на ім’я начальника УМВС з проханням вжити заходів для усунення виявлених недоліків.

Великою проблемою залишається приведення кімнат для доставлених у відповідність до міжнародних стандартів.

По кожному факту виявлених недоліків після виїздів мобільних груп встановлюються терміни для усунення виявлених недоліків, проводяться службові перевірки, винні співробітники притягуються до дисциплінарної відповідальності.

Члени мобільних груп під час всіх виїздів у 2009 році мали можливість поспілкуватись з усіма утримуваними в перевірених ІТТ. Скарг на застосування незаконних методів проведення дізнання, здійснення несанкціонованих дій (нічних допитів, побиття) в цьому році не надійшло.

В ІТТ області у 2009 році передано за підтримки благодійних, громадських організацій області: миючі засоби – мило, пральний порошок, інше; канцтовари (папір, 1000 шт. ручок), більше 100 кг постільної білизни.

За накладними – на суму більше 6 тис. грн.

 

Секретар Громадської ради                                                           Тарасов В.В. 

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.