Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

18.05.2010   12:49Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРАВОВА ДОПОМОГА ЗАСУДЖЕНИМ

Під час проведення місячника засуджені ознайомлюються зі змінами в цивільному, кримінальному, кримінально-виконавчому законодавстві. Проводиться цикл лекцій з різних напрямків в галузі права, здійснюється прийом засуджених з юридичних питань. Засудженим надається первинна та вторинна правова допомога.  Їм надається інформація щодо норм Конституції України, що стосуються гарантій основних прав громадян, положення цивільного, житлового, сімейно-шлюбного законодавства, які є найбільш необхідними засудженим для самозахисту їх прав та законних інтересів. Завершальним етапом місячника стане проведення 28 червня 2010 року інтелектуальної гри «Знай свої права і вмій їх захистити».

В травні 2010 з метою реалізації завдань місячника  правових знань Чернігівську жіночу колонію відвідали юристи громадських організацій Чернігова, члени Чернігівської обласної колегії адвокатів.

Зокрема, представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов та Наталія Піддубна, юрист ЧММГО «М’АРТ» Роман Жабковський, директор Чернігівського жіночого правозахисного центру Валентина Бадира відповіли на запитання засуджених жінок, які стосувалися укладення договорів довічного утримання (догляду) та умов припинення дії таких договорів, а також розповіли про порядок і умови приватизації житла, здачі його у найм. 

Адвокат Чернігівської обласної колегії адвокатів Сергій Водолагін провів бесіди із засудженими жінками про порядок запрошення та призначення захисника, як учасника судового процесу, про його права і обов’язки, а також відповів на запитання засуджених, у яких випадках при проведенні дізнання, веденні досудового слідства і розгляді справи є обов’язковою участь захисника.

 На думку правозахисників, правова допомога засудженим, які відбувають покарання в пенітенціарних установах Чернігівщини, є вкрай необхідна, бо вона сприяє  формуванню у них правової культури, виробленню вміння користуватися правовим інструментарієм у практичній діяльності, забезпечить їм правову захищеність після звільнення.

 

Валентина Бадира,

директор БО «Чернігівський жіночий правозахисний центр»

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.