Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

08.03.2011   23:59Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ЗАХИСТ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ

Голова Краснянської сільської ради Віталій Маслюк надав представникам громади докладний звіт  про роботу виконкому сільської ради та голови за 2010 та початок 2011 року, підняв нагальні питання соціально-економічного розвитку громади.

Зокрема,  голова сільради зазначив:

-    що ще не всі селяни належним чином оформили договори оренди на земельні паї з місцевим сільгосппідприємством;

-    багато громадян, що придбали садиби у селах Краснянської сільської ради (Красному, Скорінці та Золотинці) та там не проживають, не утримують свої «маєтки» у належному стані, не прибирають подвір’я  та не ремонтують паркани, що розвалюються;

-    сільській раді не вистачає коштів на розчистку доріг взимку, на ремонт доріг по селу, на відновлення вуличного освітлення і т.п.;

-    але незважаючи на складне економічне становище, керівництво сільської ради намагається вирішувати нагальні питання селян та громади разом з районною владою та місцевими підприємцями і сільгоспвиробниками.

Під час громадських слухань мешканцями Краснянської сільської ради активно піднімалися питання щодо приватизації присадибних ділянок, проблеми з майновими паями, розвитку особистих селянських господарств, труднощі в користуванні розпайованими земельними ділянками, питання благоустрою території. Особливе занепокоєння у селян викликала погана якість доріг в межах сільської ради  та відсутність власної пожежної команди.

Криком душі можна назвати виступ краснянської доярки-передовиці, яка скаржилась на те, що на сьогодні закупівельні ціни на молоко становлять тільки 1.80 грн. за літр і їй вигідніше пустити худобу «під ніж» на м’ясо, ніж працювати собі у збиток.

Як зазначив начальник відділу по зв’язкам із ЗМІ та громадськістю Головного управління держкомзему в Чернігівській області Ігор Пузан, сільським жителям потрібно використовувати своє право на безкоштовну приватизацію земельних ділянок та не затягувати з оформленням державних актів, бо земля – це безцінний скарб, який держава поки що надає безкоштовно. А чи будуть мати таке безкоштовне право їх діти?  Також він зауважив, що бюджет сільської ради міг  би значно поповнитися за рахунок надходжень коштів за користування та оренду землі, якщо б усі підприємства та підприємці належним чином оформили свої земельні відносини з громадою.

Заступник голови РДА Микола Ганжа відмітив високий професіоналізм та відповідальність голови Краснянської сільради Маслюка В. О. у підготовці та проведенні загальних зборів, у своїй роботі та пообіцяв   підтримку районної влади у вирішенні наболілих проблем.

Депутат Чернігівської районної ради Володимир Чаус пообіцяв, що він триматиме на особливому контролі нагальні проблеми мешканців Краснянської сільської ради, зокрема сприятиме вирішенню питання з районним автошляховим управлінням щодо залучення спецтехніки для покращення якості дорожнього покриття на території  Краснянської сільської ради. Також депутат Чаус подякував голові Маслюку В. О. за відповідальне ставлення до вирішення проблем Краснянської громади та за взаєморозуміння і плідну співпрацю.

Загалом, учасники зборів зазначили, що важливою передумовою соціально-економічного розвитку громади та дотримання прав землевласників має стати системна співпраця органів місцевого самоврядування, органів державної влади, сільгосппідприємств та громадських організацій.

По закінченню зборів за сприяння  виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктора Тарасова та депутата Чернігівської районної ради Володимира Чауса  перед сільською громадою виступив колектив місцевого ансамблю «Вербиченька» (художній керівник Раїса Потій).

Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Дотримання прав людини селян-власників землі та покращення їх доступу до правосуддя в Чернігівській області» реалізується за підтримки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 рр.

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.