Останні публікації
28.03.2011 13:41 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ТИЖДЕНЬ ДІЙ ПРОТИ РАСИЗМУ
Як зазначається в цьогорічному зверненні мережі UNITED, для того щоб подолати расизм і несправедливість на особистісному, громадському чи інституційному рівнях, необхідно оцінити, в першу чергу, власну поведінку і позиції, згадати про ті забобони, які ми носимо в собі, зрозуміти, як ми прийшли до цих забобонів і як їх позбутися.
Коли ми намагаємося зрозуміти проблеми бідності, поневірянь і відсутність соціальних можливостей для певних груп людей, під впливом ЗМІ і політиків ми відразу розбиваємося на маленькі групки і показуємо один на одного пальцем, шукаємо винного. Це не тільки суперечить реаліям економічної політики і практики ведення бізнесу, які ще більше зміцнюють позиції нерівності в нашому суспільстві, але і створює атмосферу недовіри, підозри і ворожості. Ми повинні об'єднатися, щоб поставити під сумнів всі ці расистські, популістські міфи і виховати наші спільноти, розробляючи програми, стратегії і заходи, які можуть докорінно змінити існуючі упередження.
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (ЧГКЗПЛ), як один з багаторічних членів мережі UNITED, також не остався осторонь тижня дій проти расизму.
Зокрема, в Чернігові проведений цикл лекцій для працівників Управління МВС України в Чернігівській області на тему "Попередження проявів расизму та ксенофобії в діяльності органів внутрішніх справ". Директор Чернігівського жіночого правозахисного центру Алла Лепеха та керівник програм ЧГКЗПЛ Тухан Едієв розповіли правоохоронцям про історичне походження термінів «ксенофобія» і «расизм», розкрили поняття "мови ворожнечі", навели останню статистику щодо злочинів на ґрунті ненависті та расизму в Україні. Доповідачі зауважили, що прояви нетерпимості та дискримінації нажаль поширені в нашому суспільстві, частішають випадки з'явлення на будівлях міста ксенофобських та екстремістських написів. Але правоохоронні органи не завжди адекватно реагують на ці прояви, а іноді працівники міліції й самі вдаються до дій, що мають ознаки ксенофобії та расизму.
Також, в рамках тижня дій проти расизму, на базі Пункту тимчасового перебування іноземців «Розсудів» в Чернігівській області проведені спільні зустрічі з правоохоронцями та утримуваними мігрантами щодо питань дотримання прав мігрантів та попередження проявів нетерпимості з боку персоналу Пункту.
Проект реалізується за підтримки Американської асоціації юристів „Ініціатива з верховенства права” (ABA/ROLI - Україна) (http://www.abanet.org/rol/).
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.