Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

11.07.2011   17:16Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ В ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИНАХ

В рамках заходу було представлено позицію правозахисників щодо організації роботи місцевих органів влади в сфері обороту землі, зроблено огляд останніх земельних конфліктів на Чернігівщині, надано експертні пропозиції щодо врегулювання правової бази та попередження корупційних зловживань під час виділення землі. 

Також учасники заходу озвучили позицію Державного агентства земельних ресурсів щодо теперішнього стану справ в сфері земельних відносин на Чернігівщині та змін, що очікуються  в сфері земельного законодавства найближчим часом.

Олексій Тарасов ознайомив присутніх з результатами моніторингу, а також коротко зупинився на основних пунктах, які увійшли до видання «Громадський моніторинг місцевої влади Чернігівщини: попередження корупції у сфері обігу земель»: «Представлене нами видання є своєрідним аналітичним документом, де зведена інформація щодо проблем, які перешкоджають законному обігу земель у Чернігівській області в інтересах громади та пересічних громадян, а також - про корупційну вразливість у цій сфері.

Основні проблеми, на які звернули увагу експерти при проведенні дослідження наступні:

    невизначеність ситуації з початком дії нової процедури реєстрації права власності на землю з 1 січня 2012 року, відсутність нормативного забезпечення діяльності новоствореної Державної реєстраційної служби;

    затягування органами місцевого самоврядування з розглядом звернень громадян щодо виділення землі, відсутність законодавчої можливості громадянами оскаржувати таке зволікання;

    незбалансованість підходу органів прокуратури під час оскарження рішень місцевих рад в інтересах громади;

    відсутність нормативного закріплення розподілу підсудності справ, щодо обороту землі, коли суд кожної спеціалізації вважає «земельні справи» власною підсудністю;

    відсутність нормативно закріпленої можливості зміни цільового призначення фактично залісюваних земель, невизначеність статусу дерев, які ростуть на таких ділянках;

    невизначеність статусу польових доріг та лісозахисних смуг, відсутність можливості оренди берегової смуги замкнених водоймищ площею до 3 га,           тощо.

“Наявність вищенаведених та інших проблем в сфері обороту землі дає підґрунтя для корупційних проявів», - підкреслив Олексій Тарасов.

Представник Головного управління Держкомзему в Чернігівській області Ігор Пузан розповів про основні питання правового регулювання земельних відносин на сучасному етапі, проблеми землекористування в регіоні та алгоритм дій громадян у тих чи інших випадках.

 «Дійсно, є ряд нагальних проблем в сфері земельних відносин, які існують на даний час і потребують обов’язкового вирішення на вищому законодавчому рівні. Тому експерти мають надію, що вже до кінця цього року проблемні питання буде врегульовано» , - зазначив пан Пузан.

Проект реалізується за підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF) та Творчого центру ТЦК

 

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.