Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

11.08.2011   13:02Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ЗАХИСТ ПРАВА НА ПРИТУЛОК

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (ЧГКЗПЛ) у своїй роботі не розділяє людей за їх легальним чи нелегальним статусом, наявністю чи відсутністю умов отримання легального статусу в Україні. Маючи багаторічний досвід роботи з іноземними громадянами ми постійно зіштовхуємось з різноманіттям проблем і скарг від шукачів притулку різного рівня складності: від проблем зі здоров’ям та ризику примусового видворення до скарг на прояви расизму та насилля на ґрунті ненависті, жорстоке поводження з боку правоохоронних органів, тощо. Наше завдання підійти індивідуально до кожної людини, що потребує допомоги, зрозуміти її ситуацію та надати швидку і якісну допомогу.

Так, в травні 2011 року за сприяння ЧГКЗПЛ і завдяки швидкому втручанню у справу представництва УВКБ ООН в Україні, було зупинено примусову і незаконну депортацію двох громадян Афганістану. Зазначені особи знаходились в процедурі оскарження рішення органа міграції в наданні статусу біженця. Рішення суду першої інстанції не встигли набрати законної сили, а особи – використати своє гарантоване право на оскарження. Силами нашої організації і УВКБ ООН, осіб було звільнено прямо в аеропорту Бориспіль за кілька годин до примусової депортації. На даний час, завдяки участі юристів ЧГКЗПЛ, справи зазначених громадян Афганістану розглядаються в Київському апеляційному адміністративному суді.

На початку 2011 року в м.Тернопіль було незаконно затримано громадян Сомалі, які мали знаходитись в процедурі надання статусу біженця і під час затримання мали всі необхідні документи. Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду іноземців було примусово затримано і поміщено до Пункту тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства «Розсудів» Чернігівської області. В квітні 2011 року юристи ЧГКЗПЛ оскаржили зазначену постанову. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду було скасовано постанову Тернопільського окружного адміністративного суду, а зазначені особи після свого звільнення повернулися до процедури надання статусу біженця в Україні.

Не зважаючи на недосконалість чинного законодавства, що регулює міграційні процеси та, іноді, непорозуміння з представниками державної влади, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує займатися проблемою нелегальної міграції в Україні, докладаючи максимум зусиль для дотримання прав іноземних громадян, які потребують захисту і допомоги в нашій державі.

 

Надія Едієва

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

 

Останні новини

Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19

Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.

Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46

23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35

Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.