Останні публікації
14.10.2011 00:32 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ЗАХИСТ ПРАВ ШУКАЧІВ ПРИТУЛКУ
Пан Плечко зауважив, що наведена статистика провокує шукачів притулку до незаконного перетину кордонів України та прямування до країн ЄС. Але також нерідко має місце й зловживання процедурою отримання статусу біженця в Україні. На сьогоднішній день УВКБ ООН, незважаючи на домовленість з урядом України, не має повного та постійного доступу в пункти прикордонного пропуску та місця утримання шукачів притулку.
Тухан Едієв, програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, виокремив основні порушення прав шукачів притулку, з якими вони стикаються під час затримання та перебування в пунктах тимчасового тримання в Україні. Це, в першу чергу, застосування фізичної сили правоохоронцями та прикордонниками при затриманні, відсутність перекладачів, ненадання права подати заяву на отримання притулку в Україні, ненадання права бути присутнім в суді під розгляду справи в суді, тощо. Також пан Едієв зазначив, що у зв’язку з проведенням міграційної реформи в Україні актуальною проблемою наразі є те, що державні органи влади, які займаються міграційними питаннями, позбавлені будь-яких повноважень, не мають нових бланків документів, керівники міграційних служб у регіонах не призначені. Ця ситуація в свою чергу дуже негативно впливає на роботу з шукачами притулку та біженцями.
Остап Тимчій, юрист Львівського відділення "Регіон Карпат" NEEKA, зауважив, що важливим елементом в дотриманні прав людини, в тому числі прав іноземців, є поновлення діяльності громадських рад при управліннях МВС, адже на сьогодні виникають проблеми з доступом правозахисників в місця утримання іноземців.
Семінар організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Львівським відділенням "Регіон Карпат" NEEKA в рамках проекту «Проведення адвокасі-кампаній на захист прав шукачів притулку та осіб, що знаходяться в процедурі реадмісії, в пунктах тримання іноземців в Україні», який реалізується за підтримки Інституту відкритого суспільства.
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.