Останні публікації
10.01.2012 01:47 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МІГРАНТА 2011
Як показує практика, подібні заходи необхідні для соціальної адаптації іноземних громадян, які опинилися у місцях несвободи.
Як показує практика, подібні заходи необхідні для соціальної адаптації іноземних громадян, які опинилися у місцях несвободи. І якщо раніше 6 місяців тримання не становили великої шкоди і загрози свідомості людей, то з прийняттям змін до Закону України «Про правовий статус іноземців» від 05.05.2011 року і збільшенням максимального строку перебування осіб у ПТПІ до 12 місяців, проблема комунікативної та соціальної адаптації серед мігрантів загостриласяь. Це насамперед пов’язано з неможливістю багатьох осіб самореалізуватися, продовжити навчання, роботу, розлучення особи з близькими, родичами тощо. Тому, перед правозахисниками, крім юридичної допомоги мігрантам, стоїть ще одне важливе завдання – сприяти якомога якісній та ефективній адаптації осіб, які через певні причини, опинилися в стінах ПТПІ. І найголовніше, завадити системі за рік зруйнувати особистість і індивідуальність особи. Таким чином, від нас залежить не тільки адаптація особи, але і її соціальна реабілітація. Важливо, щоб звільнившись з місця тимчасового обмеження свободи, людина змогла і бажала поновити свої права, виправити помилки і, незважаючи не на що, продовжити нормальне життя.
Також, з нагоди Міжнародного Дня мігранта, в Пункті тимчасового перебування іноземців (ПТПІ) «Розсудів» відбувся семінар для працівників ПТПІ. Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв та Віктор Тарасов ознайомили персонал ПТПІ з останніми змінами в законодавстві щодо правового статусу іноземців в Україні та особливостями реалізації нового Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту». Окремими темами під час заходу стало висвітлення міжнародних стандартів поводження з мігрантами, шляхи подолання мовного бар’єру та толерантне розуміння інших культур та релігій, недопущення проявів расизму по відношенню до мігрантів.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.