Останні публікації
24.12.2012 16:59 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Громадські активісти Чернігівщини навчаються захищати соціально-економічні права
Семінар для представників громадських організацій Чернігівської області на тему «Механізми забезпечення права на соціальний захист» відбувся в Чернігові 2 березня 2012 року.
За словами виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктора Тарасова, питання ефективного захисту соціальних-економічних прав, проблеми обмеження пільг та соціальних виплат пільговим категоріям громадян набули особливого резонансу в сучасному українському суспільстві. Це свідчить про необхідність невідкладного реформування системи надання пільг в державі та реалізації продуманої державної соціальної політики. ЗМІ та громадські організації не можуть залишатись осторонь від цього процесу.
Детально про теперішню ситуацію з дотриманням права на соціальний захист в Україні розповів юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк. Він висвітлив конкретні національні та міжнародні механізми захисту соціально-економічних прав українських громадян, а також навів наявні шляхи вирішення найбільш розповсюджених порушень у цій сфері на сучасному етапі. На думку пана Щербатюка, через ускладнення захисту соціально-економічних прав в судових інстанціях України, найбільш перспективним способом захисту порушених таким чином прав наразі є звернення до Європейського суду з прав людини.
Питання доступу до публічної інформації як одного з нових механізмів захисту соціально-економічних прав висвітлив начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Олександр Соломаха. Він зупинився й на вимогах Закону України «Про захист персональних даних», адже громадські організації у своїй повсякденній діяльності працюють із певними базами соціально вразливих верств населення.
Учасники семінару зійшлися на думці, що в такій ситуації, яка наразі склалася в державі, саме громадські організації здатні активізувати громаду на захист своїх соціально-економічних прав, налагодити міжсекторне співробітництво у питаннях розв’язання проблеми обмеження соціальних виплат та пільг, гарантованих законодавством вразливим верствам населення. Крім того, вони можуть здійснювати громадський моніторинг діяльності органів влади у сферах, пов’язаних із соціальним захистом.
Захід проведено Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки проекту «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.