Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.12.2012   11:21Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігові працює Центр правової допомоги безробітним

3 квітня 2012 року в Експертному клубі “Чиста політика” відбулася презентація Центру безкоштовної правової допомоги безробітним м.Чернігова, що працює на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Як зазначив під час презентації голова Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Олексій Тарасов: «Безробіття та порушення трудових прав є одними з найбільш гострих проблем, як в Україні так й в чернігівському регіоні зокрема. Це підтверджують і численні звернення громадян до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини».

«Правозахисники констатують зростання бідності та соціальної нерівності в державі за останній час. В цій ситуації наші громадяни залишаються абсолютно беззахисними у випадку порушень своїх прав, в першу чергу соціально-економічних та трудових. Більшості наших громадян, нажаль, «платний» захист своїх прав наразі не по кишені. Саме тому в Україні й працює проект «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна», який має на меті об’єднання зусиль громадських організацій, що надають безоплатну правову допомогу, в тому числі в сфері трудових відносин», - підкреслив правозахисник.

Юрист Центру правової допомоги безробітним Наталія Піддубна зазначила, що нажаль, наші громадяни, особливо які стали безробітними, не знають своїх елементарних прав у відносинах з роботодавцем. Гостро стоять питання несвоєчасної виплати зарплати, незаконного звільнення з роботи, проявів дискримінації з боку роботодавців, зловживання з боку приватних агенцій з працевлаштування. Тому й основна мета роботи Центру правової допомоги безробітним полягає у сприянні доступу до правосуддя, а також попередження та усунення порушень трудових прав громадян та створення рівних умов для чоловіків і жінок у сфері трудових відносин.

Директор Чернігівського міського центру зайнятості Олександр Зевченко привітав відкриття Центру правової допомоги безробітним. Він відмітив, що зараз на обліку в міському центрі зайнятості перебуває понад 4000 безробітних й в багатьох з них виникають різні правові питання. Центр зайнятості не має відповідних ресурсів для повноцінної юридичної допомоги безробітним. Тому діяльність Центру правової допомоги допоможе безробітним, що звертатимуться до Чернігівського міського центру зайнятості.

Основні завдання діяльності Центру правової допомоги безробітним:

• надання безкоштовної правової допомоги громадянам з метою відновлення порушених прав у сфері трудових відносин та допомога у вирішенні трудових конфліктів з роботодавцями;

• підвищення правових знань працюючих й безробітних громадян шляхом видання та розповсюдження інформаційних матеріалів, що містять інформацію про правові методи вирішення найбільш типових порушень з боку роботодавців;

• проведення інформаційної кампанії та широкої роз'яснювальної роботи з цільовою групою про роботу і послуги Центру правової допомоги безробітним та основні проблеми, з якими звертаються громадяни до Центру;

• роз'яснювальна та просвітницька діяльність серед роботодавців з метою дотримання трудових прав та запобігання порушень законодавства про працю, зокрема щодо питань гендерної рівності та протидії дискримінації на робочому місці. Центр безкоштовної правової допомоги безробітним м.Чернігова працює за адресою: м.Чернігів, вул.Горького 57 з 11.00 до 16.00. Запис на прийом за телефоном: (0462) 612-532.

Програма реалізується в рамках проекту «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна», що виконується компанією Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.