Останні публікації
06.06.2013 12:26 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Як "сидять" колишні правоохоронці та довічно ув'язнені?
Представники Омбудсмана здійснили перевірку установ виконання покарань Чернігівської області та Менського районного суду в частині дотримання прав людини в їх діяльності. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з регіональним представником Уповноваженого Віктором Тарасовим здійснено моніторинговий візит до Новгород-Сіверської установи виконання покарань (№31) в Чернігівській області, до Менської виправної колонії (№91) та у Менський районний суд. У ході проведення моніторингу до комісії долучилися працівники прокуратури Чернігівської області.
Учасники моніторингового візиту без перешкод зустрілися з керівництвом кримінально-виконавчих установ та суду, ознайомилися з умовами відбування покарання та тримання в суді, вивчили житлові умови та оглянули приміщеннями на територіях установ.
Як засвідчив моніторинг, у діяльності Новгород-Сіверської установи виконання покарань, у якій відбувають покарання більше 40 засуджених до довічного позбавлення волі, існують певні недоліки, які можуть розглядатися як неналежне поводження. Зокрема, засуджені до арешту відбувають покарання у напівпідвальних приміщеннях, в окремих випадках до засуджених до довічного позбавлення волі адміністрацією установи встановлюються непередбачені законодавством режимні обмеження. Також виявлено негативну практику відрахування коштів з особових рахунків таких осіб, що використовуються для відшкодування вартості харчування, одягу, взуття, білизни, комунально-побутових та інших послуг за умови відсутності реалізації права на працю.
У Менській виправній колонії, в якій відбувають покарання засуджені, що раніше працювали в правоохоронних органах, прокуратурі та суді, виявлено відсутність мінімально необхідного переліку речей в крамниці установи, особи не мають повної можливості купити предмети першої необхідності, в житлових приміщеннях норма площі на одну особу не відповідає вимогам чинного законодавства.
У Менському районному суді обладнання та розміщення приміщень для тримання підсудних не відповідають вимогам законодавства, у залах судових засідань відсутні бактерицидні лампи, занадто малі габарити металевих стаціонарних огорож для утримання підсудних, не передбачений окремий санвузол для варти та підсудних.
Члени моніторингової групи відмітили також позитивні аспекти в діяльності відвіданих установ та суду, зокрема, в кримінально-виконавчих установах та суді проводяться поточні ремонти, крім того, під час опитування засуджені позитивно відзивалися про стан надання їм медичної допомоги.
За результатами моніторингу Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини будуть направлені відповідні акти реагування до Державної пенітенціарної служби та Державної судової адміністрації.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.