Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.07.2013   18:51Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Громадська оцінка діяльності міліції Чернігівщини

Тільки кожний третій опитаний мешканець Чернігівської області (37.4%) зазначив, що довіряє міліції. Результати дослідження показують, що рівень довіри громадян до державних інститутів загалом є низьким. Однак, не зважаючи на доволі невисокі показники довіри, міліція входить у трійку суспільних інститутів, яким довіряють більшою мірою (після Церкви та Збройних сил).

Вперше в історії країни проведено соціологічне дослідження, за допомогою якого громадяни оцінили діяльність міліції. Опитування було проведено Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Запропонована модель оцінки діяльності міліції сприятиме зниженню тиску наявних показників на працівників міліції та поступовій переорієнтації їхньої діяльності на потреби населення.

 Основні висновки дослідження в розрізі Чернігівської області:

• Чернігівці в цілому дають невисоку оцінку ефективності роботи міліції. Так, тільки третина опитаних (35,6%) оцінює роботу міліції України як ефективну. Половина (49,9 %) вказує на її неефективність, а 14,5% вагаються з відповіддю. Серед найбільших недоліків міліції більшість респондентів вказали корупцію, здирництво та хабарництво (41,7%). Саме цей недолік є ключовим і показники по ньому істотно випереджають інші, такі як жорстокість співробітників міліції (27,7%), слабкий зв'язок із населенням (26,5%), бездіяльність (26,0%), безкарність співробітників міліції (25, 7%).

• В суспільстві є значним страх стати жертвою злочину — 68,4 % опитаних мешканців Чернігівської області побоюються стати жертвою будь-якого злочину взагалі. Серед факторів, що викликають побоювання й занепокоєння в громадян, найпоширенішими є найбільш видимі, пов’язані з порядком на вулицях — пограбування на вулиці, п’яні, фізичні напади на людей, образи, чіпляння;

• Дослідження показує, що жертвами злочинів протягом останнього року стали 2% населення Чернігівщини. В той же час до міліції звертаються менш ніж дві третини жертв злочинів (60 %). Відповідно, про значну частину злочинів жертви не повідомляли міліцію (40 %). Дослідження показує, що до найбільш латентних злочинів належать вимагання як із боку злочинців, так і з боку посадових осіб — респонденти просто не вірять в ефективність міліції в цьому випадку, тому не звертаються до неї. Найчастіше громадяни повідомляють про квартирні крадіжки, пограбування, викрадення автотранспорту з огляду на значні збитки й зухвалість такого виду злочинів. Очевидно, що офіційну статистику за цими видами злочинних діянь можна вважати близькою до реальної картини.

• Більшість жертв злочинів, що звернулися по допомогу до міліції, залишилися незадоволеними тим, як розібралися з їхнім випадком (83,3 %).

• Дослідження показало істотну закритість і «невидимість» діяльності міліції для місцевої громади: більш ніж половина опитаних не знає нічого про свого дільничного, а три чверті — про начальника райвідділу свого району.

Регіональний розділ дослідження щодо Чернігівської області можна завантажити тут.

Повну версію національного дослідження можна завантажити за посиланням: http://khisr.kharkov.ua/index.php?id=1354110993

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.