Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.12.2013   13:49Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Фестиваль документального кіно про права людини завершив свою роботу на Чернігівщині

10 грудня 2013 року в Чернігівській обласній універсальній бібліотеці ім.В.Г. Короленка відбулося закриття Х Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS.UA на Чернігівщині.

Особливу цінність заходи мали у зв’язку з проведенням Всеукраїнського тижня права, а також з відзначенням 10 грудня проголошення Генеральною асамблеєю ООН Загальної Декларації прав людини в 1948 році.

Протягом фестивалю чернігівці та гості міста мали змогу переглянути фільми-призери Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, що відбувся в Києві навесні цього року, а також фільми найвідоміших фестивалів документального кіно.

Мета цього фестивалю – сприяти підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини, формуванню в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності,створенню фундаменту для демократичного майбутнього країни.

Організатори фестивалю підвели підсумки проведення фестивалю в регіоні. Зокрема було зазначено, що незважаючи на складнощі,за період проведення фестивалю до переглядів була залучена найбільша кількість глядачів, аніж за всі попередні роки,а особливо молоді. Загалом фільми про права людини на Чернігівщині переглянуло більше півтори тисячі глядачів.

Перегляди відбувалися в кінотеатрі ім.Щорса, Чернігівській обласній універсальній бібліотеці ім. В.Г.Короленка, Арт-клубі, Боулінг-клубі «Світлофор», у школах та вишах, у пенітенціарних закладах.

Перегляди фільмів супроводжувались обговоренням, дискусіями, громадськими заходами. Зокрема, 9 грудня в Чернігівській обласній універсальній бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбувся круглий стіл на тему «Розвиток ювенальної юстиції в регіоні» за результатами перегляду фільму «Діти за гратами», що підіймає проблеми прав дітей, що перебувають в конфлікті з законом.

Особливо цікавими були обговорення фільмів в учнівському та студентському середовищі, оскільки саме молодь є найбільш чутливою і вразливою до порушення прав людини та людської гідності.

Під час перегляду фільмів глядачі також мали змогу ознайомитися з мандрівною експозицією про права людини «Кожен має право знати свої права», гідами якої були учні Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді.

Фестиваль завершився показом фільму класика литовської документалістики Аудрюса Стоніса «Одна», який мав великий успіх серед молоді міста.

Організатори також повідомили, що ними створено кіно-клуб з прав людини, який працюватиме протягом всього року, на базі якого будуть проводитися просвітницькі заходи з прав людини у поєднанні з переглядами фільмів та відеороликів про права людини, створеними правозахисними громадськими організаціями.

Організатори фестивалю висловлюють особливу подяку Чернігівській обласній універсальній бібліотеці ім. В.Г. Короленка та всім її працівникам за допомогу в організації і проведенні фестивалю в Чернігові та залученню молоді міста до заходів на правову просвітницьку тематику, тему загальнолюдських цінностей та створення всіх необхідних умов для отримання знань про права людини й обговорення в загальному колі нашої громади важливих питань, що стосуються її життя.

Також висловлюємо щиру подяку Арт-клубу (структурному підрозділу Чернігівського обласного НМЦКМ) та його працівникам, КП «Чернігівкіно», Боулінг-клубу «Світлофор» за надання приміщень для перегляду важливих для молоді міста заходів.

10 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA відбувається в Україні за підтримки:

уряду Швеції,

Національного фонду підтримки демократії (США),

Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерланди,

Міжнародного фонду “Відродження”,

Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні

Партнери:

Movies that Matter,

Human Rights Film Network (Міжнародна мережа фестивалів з прав людини),

Державне агентство України з питань кіно,

Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини»

Організатори фестивалю Docudays UA:

Українська Гельсінська спілка з прав людини,

Херсонська міська асоціація журналістів «Південь»,

Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я,

Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв (м. Харків)

Організаторами фестивалю на Чернігівщині є Громадська організація «МАРТ»(«Молодіжна Альтернатива») та Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

Із 2006 року фестиваль Docudays UА є учасником Human Rights Film Network (Міжнародна мережа фестивалів з прав людини).

 

Останні новини

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».

Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36

Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.