Останні публікації
04.04.2014 22:25 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Виїзні консультації: крок назустріч у вирішенні земельних питань на селі
Юристи Центру правової інформації та консультацій при Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини продовжують проведення виїзних групових консультацій з типових проблем оформлення права власності на землю та інших майнових питань для жителів сіл Чернігівської області. Перші такі виїзди вже відбулися до сіл Серединської, Дніпровської, Краснянської сільських рад Чернігівського району.
Селян, які звертаються до юристів, найбільше турбують питання оформлення спадщини на земельні ділянки, проблемні моменти відносин з орендарями, земельних та майнових паїв порядок укладення та розірвання договорів, виплата орендної плати, виготовлення проектів відводу земельної ділянки, отримання земельного паю з земель резерву, оформлення спадщини, межових суперечок тощо.
«Для мешканців сільської місцевості питання права власності на землю є особливо актуальним, - зазначає Наталія Піддубна, юрист Центру правової інформації та консультацій при Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини. - Саме селяни найчастіше стикаються з проблемами реалізації цього права на практиці. Причиною цього переважно є незнання людьми відповідного законодавства в цій сфері. На нашу думку, подібна діяльність дасть змогу поліпшити правову обізнаність жителів сіл Чернігівщини з питань оформлення і захисту прав на землю, інших майнових питань».
Юристи Центру правової інформації та консультацій розробили типові позовні заяви, які вже стають в нагоді селянам.
Але, як виявилося, окрім типових звернень, виникають й особливі питання.
Наприклад, с.Дніпровське знаходиться на мальовничому березі Дніпра, тому й консультації мали свою направленість. Зокрема, мешканці села занепокоєні забудовою прибережних захисних смуг, що призводить до неможливості навіть підійти до водойми. Тому юристами надано допомогу в складанні колективної скарги до Чернігівської міжрайонної природоохоронної прокуратури задля дотримання прав мешканців населеного пункту.
Як зазначають правозахисники, на сьогоднішній день багато селян стикаються з проблемою неефективного розпорядження своїми земельними ділянками. В першу чергу, це торкається питань оренди. Незважаючи на те, що існує чимало нормативних актів, які покликані захищати права селян при передачі землі в оренду, аналіз судової практики та звернення за правовою допомогою свідчать про значні проблеми в цій сфері. В ході проведення виїзних прийомів встановлено, що така проблема носить системний характер.
Як виявилося, для захисту своїх прав селянам не вистачає фахової юридичної підтримки: консультацій, роз’яснень закону, допомоги в оформленні документів. Позитивний досвід тих, хто вже отримав допомогу, стає мотивацією для інших землевласників, які тепер також зможуть з гідністю відстояти свої права.
Останні новини
Правова допомога для блогерів, журналістів та гомадських активістів 13:31
Нагадуємо, що наша організація продовжує впровадження проєкту "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова", у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів.
Ефективна протидія гендерно-зумовленому насильству: Чернігівщина робить важливі кроки вперед 18:11
В Чернігові відбувся триденний тренінг для представників територіальних громад на тему: «Ефективна реалізація місцевої політики в сфері протидії гендерно-зумовленому насильству: ідентифікація, надання допомоги постраждалим та робота з кривдниками на рівні громад».
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.