Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.04.2014   15:56Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правозахисники допомагають виборцям та постраждалим внаслідок протестних подій в Україні

З березня 2014 року в Україні розпочато впровадження масштабного проекту «Захист цивільних та громадянських прав в Україні», який спрямований на сприяння проведенню прозорих та чесних виборів Президента України, а також на подолання негативних правових наслідків сучасної суспільно-політичної ситуації у державі.

Проект впроваджується в 11 областях нашої держави, в тому числі й на Чернігівщині. Його реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги у співпраці з 13 регіональними неурядовими організаціями за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).

В рамках проекту громадян інформують про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Також кваліфіковані юристи надають первинну і вторинну правову допомогу: консультують громадян, зокрема, через Skype, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах. Основними цільовими групами проекту є постраждалі в ході нинішніх суспільно-політичних подій, а також виборці, які братимуть участь у найближчих президентських виборах.

«Трагічні революційні події останніх кількох місяців, коли вже колишня влада намагалася жорстко придушити протести, призвели до широкого поширення випадків порушення цивільних прав громадян, – розповідає виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць. – Багато людей постраждали в результаті порушення права на свободу зборів й об’єднань та вираження думок. Деякі громадяни втратили робочі місця, інші були позбавлені законних пільг та послуг, окремі зазнали майнових збитків. Найтрагічнішими є випадки, коли люди були поранені та втратили життя. Також на сьогодні стає все більше громадян, які через складні суспільно-політичні умови, змушені залишати свої домівки і переїжджати в інші регіони країни, зокрема, з Криму. Тому одним із завдань проекту є надання широкої безоплатної правової допомоги таким людям.

Крім того, одним з найважливіших завдань для держави на сьогодні є проведення вільних, справедливих та прозорих дострокових виборців Президента України 25 травня. Насамперед потрібно забезпечити можливості всім виборцям проголосувати та зробити усвідомлений вибір. Зокрема, минулий досвід виборів в Україні засвідчив, що значна кількість громадян були позбавлені громадянських прав через порушення законодавства щодо списків виборців або проблемами з належною реєстрацією. Особливо це актуально на сьогодні, коли чимало громадян знаходяться поза межами свого постійного місця проживання. Тож члени Коаліції надаватимуть усю можливу допомогу виборцям, аби таких випадків було якомога менше».

«Чернігівщину, як і всю державу, безпосередньо зачепили останні революційні події в Україні та їх наслідки, відчутний негативний відбиток на життя регіону наклала також зовнішня агресія проти нашої країни, – каже керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов. - Тому для правозахисників та юристів зараз є чимало роботи, чимало є й осіб, що потребують нашої допомоги. Ми плануємо надавати безоплатну правову допомогу учасника протестних акцій, які зазнали переслідувань, шкоди здоров’ю або майну, а також переселенцям з інших українських регіонів. Ну і звісно, самі будучи виборцями, ми зацікавлені у дотриманні виборчих прав наших співгромадян і будемо працювати над цим в рамках Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги».

Проект «Захист цивільних та громадянських прав в Україні» реалізовується також у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській Київській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Харківській та Хмельницькій областях.

Для отримання безоплатної правової допомоги у сфері цивільного та виборчого права громадяни можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532.

 

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.