Останні публікації
05.05.2014 12:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Як виборцю не втратити можливість проголосувати 25 травня?
Однією з обов’язкових умов, за яких виборець зможе реалізувати своє право голосу під час виборів Президента України 25 травня, є його наявність у списку виборців на тій дільниці, куди він прийде проголосувати. Тож, аби в день голосування не трапилося неприємних несподіванок, кожному потрібно завчасно перевіряти свої дані в списках виборців. Якщо під час перевірки виявите якісь проблеми із включенням до списку, то їх потрібно завчасно вирішити.
Як і де можна перевірити свої дані в списку виборців?
1. Дільнична виборча комісія.
Як відомо, голосування на виборах відбувається, крім окремих випадків, у відповідному приміщенні. Там же, як правило, розміщується дільнична виборча комісія (ДВК), яка організовує виборчий процес на місці. До 8 травня включно дільничним виборчим комісіям повинні передати попередні списки виборців. Вони призначені для того, щоб виборець міг прийти і перевірити свої дані в списку на відповідній дільниці. Тож кожна ДВК не пізніше наступного дня після отримання попереднього списку виборців має надавати його для ознайомлення. Тому Ви можете прийти на свою виборчу дільницю та попросити надати список виборців для ознайомлення. При цьому, Ви можете перевірити не лише дані про себе, а й про своїх рідних, знайомих чи сусідів.
2. Веб-ресурс «Особистий кабінет виборця».
В цьому році запроваджений корисний он-лайн сервіс, завдяки якому громадяни можуть легко перевірити свої дані в списках виборців. Це «Особистий кабінет виборця», розміщений на офіційному сайті Державного реєстру виборців. Якщо Ви маєте доступ до мережі Інтернет, то, зайшовши за відповідним посиланням, потрібно: 1) зайти в опцію «Особистий кабінет виборця»; 2) пройти реєстрацію, вказавши необхідні дані; 3) після реєстрації ввійти в свій Особистий кабінет виборця; 4) заповнити форму запиту та подати його на перевірку відомостей про себе. Орієнтовно наступного дня на вказану Вами при реєстрації електронну пошту надійде повідомлення про те, чи є Ви в Державному реєстрі виборців і, якщо так, то буде зазначена адреса Вашої виборчої дільниці.
3. Відділ ведення Державного реєстру виборців.
До 19 травня включно Ви можете звернутися до найближчого відділу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) за місцем перебування чи проживання і перевірити, чи є Ви у списку виборців та яка в реєстрі для Вас вказана виборча адреса.
Іменні запрошення на вибори
Варто нагадати, що до 12 травня включно кожному виборцю мають надійти іменні запрошення на вибори. Якщо ж Вам їх не принесуть, то радимо скористатися одним із вказаних вище способів перевірки своїх даних у списку виборців.
Що робити, якщо в списку виборців на дільниці Ваших даних немає або вони з помилками?
Якщо виявилося, що Вас немає в списку виборців на дільниці, хоча місце проживання офіційно зареєстроване за відповідною адресою, або є описки в зазначенні імені чи інші технічні помилки, то для виправлення недоліків чи включення до списку треба звернутися з письмовою заявою до відповідної ДВК або місцевого відділу ведення Держреєстру виборців.
До заяви, зазвичай, варто долучити копії сторінок свого паспорта 1, 2 та з відміткою про реєстрацію проживання.
Крайній строк звернення – 19 травня 2014 року включно!
Що робити, якщо місце проживання ніде офіційно не зареєстроване
Якщо Ваше місце проживання ніде офіційно не зареєстроване, то, ймовірно, і в реєстрі виборців про Вас немає інформації. В такому випадку Вам допоможе лише суд. Останнім днем, коли можна звернутися до суду з позовом про уточнення списку виборців, щоб проголосувати 25 травня, є четвер, 22 травня.
В разі отримання позитивного рішення суду його потрібно невідкладно віднести до відділу ведення Держреєстру виборців до 22 травня включно. Якщо уточнені списки виборців відділ ДРВ уже передав на виборчі дільниці, тоді рішення суду треба нести безпосередньо в ДВК.
Що робити, якщо в день голосування виборець перебуватиме в іншому місці, аніж зареєстроване місце проживання?
Для вирішення цієї проблеми потрібно звернутися з паспортом або іншим документом, який посвідчує особу і громадянство України, до відділу ведення ДРВ не пізніше 19 травня включно.
Там треба подати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси та документи, які підтверджують, де Ви в день голосування фактично перебуватимете. Бланк такої заяви нададуть у відділі ДРВ.
Підтверджуючими документами можуть бути:
- довідка з місця роботи, проходження практики чи навчання;
- посвідчення спостерігача, члена дільничної виборчої комісії або витяг з рішення про утворення дільничної виборчої комісії, її склад;
- квитки на автобус, потяг чи літак (їх копія);
- інші, що підтверджують місце перебування в день голосування.
Примітка. Підтверджуючі документи можуть не додавати до заяви громадяни, в паспорті яких стоїть відмітка про реєстрацію місця проживання в Автономній Республіці Крим чи у м. Севастополь.
Важливо! В день голосування 25 травня жодні зміни, крім виправлення неточностей і технічних описок, до списку виборців виборча комісія не матиме права вносити, в т.ч. за рішенням суду.
Якщо у Вас виникнуть додаткові питання щодо виборчих процедур, то отримати безоплатну правову допомогу в рамках реалізації проекту «Захист цивільних та громадянських прав в Україні» можна в Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини за адресою: вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.