Останні публікації
15.10.2014 23:42 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Пам'ятка для виборців з тимчасово обмеженими можливостями пересування
«Особливі» виборці Чернігівщини, що опинилися в соціальній, правовій та інформаційній ізоляції, зможуть більш ефективно реалізувати та захистити свої права на позачергових виборах народних депутатів 2014 року завдяки підготовленій Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини відповідній Пам'ятці.
Позачергові вибори народних депутатів України 2014 будуть проведені з урахуванням змін щодо техніко - юридичного забезпечення виборів в профільному законі. Враховуючи ці та ряд інших змін, багато процедур і дій виборців будуть відрізнятися від попередніх кампаній. Особливо складно зорієнтуватися у виборчому законодавстві та спромогтися ефективно реалізувати свої виборчі права виборцям, котрі голосують на позачергових виборах народних депутатів 26 жовтня 2014 року на спеціальних виборчих дільницях, котрі утворені в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, а також звичайних виборчих дільницях, утворених в соціально-медичних закладах. Виборчим законодавством встановлено для таких спеціальних виборчих дільниць певні особливості, про які необхідно знати виборцям для реалізації свого виборчого права.
Саме тому, з метою допомогти виборцям, котрі будуть голосувати в “особливих” умовах, розібратися в непростому правовому полі і повноцінно реалізувати право голосу на позачергових виборах народних депутатів України, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини підготував ряд практичних порад і рекомендацій у вигляді спеціальної Пам'ятки.
Пам'ятка розкриває загальні підстави гарантування виборчих прав громадян, пересування яких тимчасово обмежено, складання та уточнення списків виборців, процедуру голосування, захист таємниці волевиявлення та протидії іншим порушенням, можливості захисту порушених виборчих прав.
Брошура поширена серед пенітенціарних, медичних та соціальних установ Чернігівщини, електронні варіанти Пам'ятки розміщені на Інтернет-ресурсах, поширені через електронні розсилки та соціальні мережі.
Завантажити Пам'ятку можна в розділі «Видання».
Пям'ятка для виборців з тимчасово обмеженими можливостями пересування підготовлена та видана Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.