Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.06.2014   16:12Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

За останні півтора року на Чернігівщині засуджено 14 правоохоронців

Протягом 2013-2014 років окремі чернігівські «правоохоронці» брали хабарі, займалися шахрайством, крадіжками, наносили тілесні ушкодження, продавали наркотики, хуліганили та навіть гвалтували. Такі дані отримав Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

26 червня, в Міжнародний день на підтримку жертв катувань, громадські активісти України звертаються до новообраного Президента України з вимогою провести незалежне, об’єктивне, ефективне та оперативне розслідування усіх порушень прав людини під час Євромайдану, а також створити незалежний механізм з розслідування злочинів, скоєних правоохоронцями.

Як наголошує міжнародна правозахисна організація Amnesty International, якщо українська влада не проведе ефективне розслідування заяв про порушення прав людини зі стороні міліціонерів та не притягне до відповідальності винних у прозорій і неполітизованій манері, існує ризик того, що суспільну довіру буде знову підірвано, а атмосфера безкарності зміцниться, що призведе до подальших зловживань.

В той же час, в 2013 році та за 5 місяців 2014 року, до органів прокуратури Чернігівської області надійшло 82 заяви щодо застосування працівниками правоохоронних органів насильства, катувань, приниження людської гідності. Але в результаті майже жодного міліціонера в області за відповідними статтями кримінального кодексу засуджено не було.

За інформацією прокуратури області, у 2013 році розпочато судовий розгляд у 13 кримінальних провадженнях стосовно співробітників «силових структур», з них 12 – відносно працівників міліції, за 5 місяців 2014 року – ще відносно 5 правоохоронців.

За наслідками судових розглядів протягом 2013 та 5 місяців 2014 року на Чернігівщині до кримінальної відповідальності притягнуто 14 правоохоронців (з них – 13 міліціонерів).

Зокрема, серед працівників правоохоронних органів були засуджені за хабарництво, шахрайство, крадіжки, хуліганство, незаконний обіг наркотиків, згвалтування, зловживання та перевищення влади.

Правозахисники констатують, що «правоохоронців», які замість охорони права, своє перебування в лавах «державного озброєного органу виконавчої влади» використовують задля власного збагачення незаконним шляхом, на жаль, не меншає. Вочевидь, є сенс не тільки нарощувати показники з викриття злочинців-міліціонерів, а й змінювати ситуацію на системному рівні, аби таких значно вбавилося.

 

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.