Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

26.06.2014   21:58Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Інформаційні технології сприяють доступу вразливих верств до правової допомоги

Вже півроку жителі Чернігівської області можуть користуватися інформаційно-дистанційними сервісом з надання правової допомоги. За його допомогою мешканці віддалених населених пунктів регіону отримують безоплатні правові послуги, скориставшись комп’ютерами, підключеними до мережі Інтернет, в місцевих бібліотеках.

Про досвід, проблеми та перспективи розвитку діяльності Дистанційного консультативного пункту говорили учасники круглого столу, який відбувся 26 червня 2014 року в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.В.Г.Короленка. Саме на базі цієї бібліотеки з січня 2014 року працює Дистанційний консультативний пункт з надання безоплатної правової допомоги за сприяння Чернігівської облдержадміністрації. В той же час, місцеві районні бібліотеки, які мають необхідне обладнання для відео-зв’язку, є точками доступу простих громадян до консультаційного пункту.

За словами координатора проекту Наталії Піддубної, за цей час вже понад 60 громадян отримали правові консультації з різних питань. Як показує досвід, найбільше людей турбують проблеми оформлення прав власності на нерухоме майно та земельні ділянки. Однак не менше громадяни звертаються за порадами з питань нарахування або перерахунку пенсії, сплати житлово-комунальних послуг, захисту трудових прав, проблем з виконанням судових рішень.

До такої інтерактивної комунікації з громадянами залучені й фахівці органів юстиції, держземагенства, пенсійного фонду та соціального захисту населення Чернігівщини, адже більшість звернень громадян стосується саме їх компетенції.

«Практика роботи громадських приймалень органів юстиції показує, що люди звертаються з різними проблемами, і не обов’язково ці питання стосуються саме складання документів процесуального характеру або представництва їхніх інтересів в судах, - зазначає заступник начальника Головного управління юстиції в Чернігівській області Володимир Бобруйко. - В більшості випадків їм треба отримати саме кваліфіковані консультації або роз’яснення з правових питань. Тобто підказати, що і як треба робити в конкретній ситуації в рамках норм діючого законодавства».

В свою чергу, директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка Інна Аліференко наголосила на важливості ролі саме бібліотечних установ як доступних та ефективних засобів правової просвіти пересічних громадян. Наступним кроком має стати залучення вже сільських бібліотек, які мають доступ до Інтернету, що сприятиме посиленню правових можливостей селян.

Учасники обговорення дійшли до спільної думки про необхідність подальшого розвитку зазначеної інформаційно-дистанційної діяльності, а також об’єднання зусиль громадських організацій і органів влади з метою практичної реалізації Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та сприяння вразливим та незаможним верствам населення регіону в доступі до правосуддя та безоплатних правових послуг.

В рамках заходу також відбулася презентація всеукраїнського правового порталу «Правоонлайн» (www.pravoonline.org.ua). Це унікальний інформаційний ресурс, що дозволяє користувачу легко і доступно отримати будь-яку правову допомогу: від онлайн-консультації до представництва в суді. Основне завдання порталу – стати платформою для доставки безоплатної правової допомоги тим, хто її потребує, від тих, хто її надає.

Дистанційний консультативний пункт з надання безоплатної правової допомоги постійно працює на базі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка кожного 2-го та 4-го четверга місяця, з 15.00 до 16.00 години.

Для можливості отримання безоплатних правових консультацій у встановлений час мешканці Чернігівської області можуть звернутися до місцевих районних бібліотек в Бахмачі, Варві, Городні, Козельці, Новгород-Сіверському, Ніжині, Прилуках, Сосниці, Срібному, Щорсі та отримати консультації в відео режимі.

 

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.