Останні публікації
04.07.2014 16:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Як дотримуються права довічно ув’язнених?
Представники українського Омбудсмана здійснили перевірку Новгород-Сіверської установи виконання покарань Управління ДПтСУ в Чернігівській області в частині дотримання прав людини в їх діяльності.
Регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха спільно з громадськими активістами Сергієм Буровим (ГО «М’АРТ») та Віктором Тарасовим (Чернігівський громадський комітет захисту прав людини) здійснили моніторинговий візит до Новгород-Сіверської установи виконання покарань № 31 управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області.
Учасники моніторингового візиту без перешкод зустрілися з керівництвом даної установи, ознайомилися з умовами відбування покарання, вивчили житлові умови, оглянули приміщеннями на території установи та провели особистий прийом засуджених.
Особливість зазначеної пенітенціарного закладу полягає в тому, що фактично до його складу входять слідчий ізолятор, арештний дім та сектор максимального рівня безпеки для тримання чоловіків, засуджених до довічного позбавлення волі.
Як засвідчують учасники моніторингового візиту, у діяльності Новгород-Сіверської установи виконання покарань, у якій наразі відбувають покарання 66 засуджених до довічного позбавлення волі, 17 засуджених до арешту, 6 осіб, які перебувають у СІЗО та 6 осіб, залишених для господарського обслуговування, існують певні недоліки, які можуть розглядатися як неналежне поводження. Зокрема, засуджені до арешту відбувають покарання у напівпідвальних приміщеннях, окремі камери потребують ремонту санвузлів та покрівлі, в окремих випадках до засуджених до довічного позбавлення волі адміністрацією установи встановлюються непередбачені законодавством режимні обмеження. Також виявлено негативну практику відрахування коштів з особових рахунків таких осіб, що використовуються для відшкодування вартості харчування, одягу, взуття, білизни, комунально-побутових та інших послуг за умови відсутності реалізації права на працю.
В бесідах з членами моніторингового візиту, засуджені скаржилися на одноманітне та неякісне харчування, незадовільний стан санітарно-гігієнічних засобів. Особливу занепокоєність у засуджених до довічного позбавлення волі викликало не виконання деяких положень Закону України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів», які стосуються можливості користуватися мобільними телефонами, Інтернетом, відбування покарання у межах адміністративно-територіальної одиниці відповідно до місця проживання до засудження або місця постійного проживання родичів.
Члени моніторингової групи відмітили також позитивні аспекти в діяльності установи: проводяться поточні ремонти, відремонтовано десять камер, в частині приміщень замінено вікна, поновлено меблі, встановлені додатково 4 таксофони. Крім того, засуджені позитивно відзивалися про стан надання їм медичної допомоги.
За результатами моніторингу буде підготовлено детальніший звіт і Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини будуть направлені відповідні акти реагування до Державної пенітенціарної служби України.
Останні новини
Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05
Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.
Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30
Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".
На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17
Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.