Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

15.08.2014   16:52Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Представники Омбудсмана перевірили дотримання прав військовозобов’язаних при проходженні медичного огляду на Чернігівщині

Регіональний координатор по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха спільно з виконавчим директором Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктором Тарасовим 11 та 14 серпня 2014 року здійснили моніторинговий візит до Чернігівського обласного військового комісаріату.

Учасники моніторингового візиту зустрілися з керівництвом Чернігівського обласного військкомату, ознайомилися з документами та матеріалами, що регламентують проведення мобілізації, умовами проведення медичних оглядів.

Як засвідчили результати моніторингового візиту, кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.

Учасникам моніторингового візиту була надана можливість поспілкуватись з лікарями, які працювали в складі комісії.

Перед оглядом військовозобов'язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов'язково проводяться ЕКГ та вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.

З 105 військовозобов’язаних, які прибули до Чернігівського обласного військового комісаріату із різних районів Чернігівської області, і які проходили медичний огляд 14 серпня 2014 року, 4 особам було надано відстрочку від призову за станом здоров’я строком на 2 місяці і направлено на додаткове обстеження із-за виразкової хвороби шлунку, варикозу. Згідно законодавства, відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк до 2 місяців. За медичними показаннями продовжується ще на строк до 2 місяців. Втретє продовження надається на такий самий строк. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.

Члени моніторингової групи відзначили, що стан приміщень, в яких проводився медичний огляд, задовільний. Морально-психологічна обстановка та патріотичний настрій серед військовозобов’язаних високий. Скарг у військовозобов’язаних на організацію та проведення медичного огляду не надходило.

В той же час, під час візиту представників Офісу Уповноваженого з прав людини до 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗС України «Десна» (в/ч А0665), що відбувся 4 серпня, були виявлені проблемні моменти. В результаті спілкування з військовослужбовцями було отримано інформацію про формальність медичних оглядів мобілізованих осіб, які проводяться у військових комісаріатах, що призводить до того, що особи з хворобами, що нерідко є небезпечними, направляються для проходження військової служби.

За результатами моніторингових візитів буде підготовлено узагальнену інформацію щодо стану дотримання прав мобілізованих осіб, наявних проблем у законодавстві та адміністративній практиці.

З питань правового та соціального захисту військовослужбовці та члени їх сімей можуть звертатися до:

- Регіонального координатора по зв’язках з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області: (04622) 4-83-26;

- Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: (0462) 612-532; адреса вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000.

 

Останні новини

Активісти громад Чернігівщини посилюють спроможність в роботі з вразливими групами 19:05

Тренінг, проведений Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини, став важливим кроком у запобіганню професійного вигоряння серед активістів та представників громад, які працюють та надають послуги вразливим групам населення в Чернігівській області.

Робоча зустріч з керівником регіонального хабу "Медіабаза Чернігів" 15:30

Провели чергову робочу зустріч щодо захисту прав медіа. Цього разу зустрілися з керівником регіонального хабу Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» Павлом Пущенко. Презентували спільний проєкт із Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги під назвою "Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова".

На Чернігівщині запрацювали «Зелені кімнати» для дітей у двох територіальних підрозділах поліції 16:17

Повноцінне застосування методики «Зелена кімната», спрямованої на проведення поліцейськими опитувань чи допитів дітей з уникненням повторної травматизації їхньої психіки, відтепер можливе у Ніжинському райуправлінні та Корюківському райвідділі поліції.