Останні публікації
02.09.2014 11:37 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У сільрадах Чернігівщини впроваджують систему незалежного юридичного супроводу
Три територіальні громади Чернігівської області беруть участь у пілотному всеукраїнському проекті, що передбачає створення в них на довгостроковій основі незалежної та професійної системи юридичного супроводу. Це Дніпровська і Новобілоуська сільські ради Чернігівського району та Куликівська селищна рада.
Передбачається, що в рамках реалізації цього проекту буде створена система незалежного юридичного супроводу для 21 малих громад у 7 регіонах України. Зокрема, буде організований юридичний аналіз рішень, які виносяться на засідання відповідних рад, забезпечений юридичний супровід їх поточної діяльності шляхом надання юридичних консультацій.
Важливим елементом цього проекту є також підвищення правової грамотності мешканців цих громад. Для цього в зазначених сільських рада вже проводяться регулярні прийоми громадян. На Чернігівщині наразі їх проводять фахівці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
«Наша організація є регіональним партнером проекту «Високоякісний правовий супровід для малих громад», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги, – розповідає юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Піддубна. – З трьома сільськими радами області на початку проекту були підписані меморандуми про співпрацю. Тож наразі ми активно консультуємо та допомагаємо як представникам місцевого самоврядування (сільським головам, секретарям рад), так і звичайним мешканцям цих територіальних громад. Крім того, працює щоденна телефонна «гаряча» лінія для органів місцевого самоврядування у випадку невідкладних питань. За цей час ми надали понад 60 консультацій з різних питань. Традиційно найчастіше сільські мешканці звертаються з питаннями оформлення спадщини, реалізації прав на землю, реєстрації речових прав на нерухоме майно, оформлення соціальної допомоги та пільг, тощо».
Юристи проекту зазначають, що по завершенню цих заходів буде проаналізована ефективність такої моделі роботи та оцінені позитивні зміни в діяльності цільових органів місцевого самоврядування. І в подальшому така практика буде вдосконалена та запропонована іншим малим територіальним громадам в Україні.
Проект «Високоякісний правовий супровід для малих громад» реалізовує Благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» за підтримки Посольством Королівства Норвегія в Україні. Крім Чернігівської, він реалізується ще у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Хмельницькій і Рівненській областях.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.