Останні публікації
14.10.2014 16:34 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Як голосуватимуть на спеціальних виборчих дільницях Чернігівщини?
14 жовтня 2014 року в Чернігові відбулося обговорення практичних аспектів підготовки та проведення парламентських виборів 26 жовтня 2014 року на спеціальних виборчих дільницях Чернігівської області, а також сприяння вільному та прозорому волевиявленню соціально та інформаційно ізольованих виборців, в тому числі які голосуватимуть в пенітенціарних, медичних та соціально-медичних установах Чернігівської області.
В заході взяли участь представники профільних органів влади, адміністрацій установ, при яких створені спеціальні виборчі дільниці, виборчих комісій, Канадської місії спостереження за виборами CANEOM, тощо.
Організаторами круглого столу виступили Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, Чернігівське обласне відділення ВГО «Комітет виборців України», Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області.
Як зазначив Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, основною метою моніторингу є установи, які за міжнародним законодавством підпадають під визначення «місця несвободи». Специфіку даних місць та осіб, які там перебувають, визначають три критерії: особи там перебувають за рішенням судового або адміністративного органу, вони знаходяться під частковою або повною опікою держави, позбавлені волі або обмежені в свободі пересування. Це – пенітенціарні установи, зокрема установи для виконання покарань, слідчі ізолятори, а також медичні заклади, зокрема, психоневрологічні лікарні, при яких створюються спеціальні виборчі дільниці. Також під цю категорію підпадають соціально-медичні заклади, такі як геріатричні пансіонати, які не є спеціальними виборчими дільницями, але в них виборці знаходяться в досить вразливих умовах.
Сам виборчий процес та процедура голосування в таких місцях мають свої особливості. Результати виборів минулих років в таких установах викликали багато сумнівів та запитань, що пояснюється обмеженістю засобів комунікації з зовнішнім світом, неможливістю ефективно захистити свої виборчі права в випадку їх порушення.
Володимир Андрійченко, координатор КВУ в Чернігівській області, повідомив, що часто в подібних закладах голосують 100%-во за одну з політичних партій, як правило, правлячу. У спостерігачів це завжди викликає подив і з’являються питання до керівників цих установ.
На Чернігівщині в 6 виправних установах знаходиться більше 2 тисяч засуджених, проінформувала Алла Лепеха, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області. Кожен заклад має свою специфіку, а тому й підхід до організації процесу волевиявлення різниться, та найбільша увага приділяється тим, хто голосує вперше, зазначила експерт.
Олена Кисельова, колишній начальник Чернігівської жіночої виправної колонії №44, вважає, що в передвиборчий період в подібних установах особливу увагу слід приділяти не агітації, а просвітницькій роботі: як голосувати, адже саме через незнання процедури голосування засудженими, а часом і членами виборчих комісій, й фіксується велика кількість порушень під час виборів. На необхідності вивчення виборчого законодавства головами та членами комісій наполягав і член окружної виборчої комісії № 205 Сергій Соломаха.
Микола Романов, керівник Чернігівського центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних, познайомив присутніх з особливостями голосування осіб, які зареєстровані в цьому закладі, серед яких й вимушені переселенці зі сходу країни. Близько 400 осіб наразі зареєстровані за адресою Центру та мають право голосувати, хоча і лише за партійними списками, однак виникають труднощі в заохоченні їх до волевиявлення.
Під час виборів Чернігівський громадський комітет захисту прав людини та Чернігівське обласне відділення Комітету виборців України будуть здійснювати моніторинг процесу голосування на спеціальних виборчих дільницях Чернігівщини, а тому повідомлення про порушення, зафіксовані спостерігачами, буде оперативно розглядатися та оприлюднюватися.
* * *
Проект «Активний захист прав «особливих» виборців в Чернігівській області 2014» виконується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.