Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.10.2014   17:46Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині запрацює Національний механізм співпраці з протидії торгівлі людьми

У Чернігівській області розпочинається проект із впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми. Про це на прес-конференції 17 жовтня 2014 року, напередодні Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми, повідомила Наталія Піддубна, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Оксана Сердюк, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, розповіла, що діє ряд постанов Кабміну, які регламентують взаємодію органів, котрі займаються цими питаннями. Саме департамент, очолюваний О.Сердюк, є підрозділом облдержадміністрації відповідальним за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З 2013 року на Чернігівщині вже 9 осіб отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Ще кілька заяв перебувають на розгляді. За цими показниками Чернігівська область є лідером в Україні. «Нам вже допомагають громадські організації регіону. Завдяки їхній роботі мешканці області мають змогу отримати інформацію щодо протидії проблемі сучасному рабству» - підкреслила посадовець.

Як зазначила Юлія Велько, спеціаліст Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді, постраждалі від торгівлі людьми вже можуть отримувати комплекс соціальних послуг від державних установ. При чому така допомога потрібна не тільки самим постраждалим, й членам їх родин. Але така діяльність у співпраці з міжнародними та громадськими організаціями буде ще більш ефективніша.

Наталія Піддубна зауважила: «18 жовтня Європа відзначає День боротьби з торгівлею людьми. В Чернігівській області стартував проект із впровадження співпраці між усіма суб’єктами, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми в регіоні. Проект дасть змогу підсилити спроможність органів влади, правоохоронців та громадських організацій для виявлення постраждалих та захисту їхніх прав».

На Чернігівщині триватимуть глибинні навчання спеціалістів, які працюють із постраждалими. Привертатимуть і увагу громадськості до проблеми торгівлі людьми. Створюватимуться мультидисциплінарні групи, які координуватимуть таку роботу. Ще одним компонентом стане безпосередньо виявлення, ідентифікація та надання допомоги постраждалим від сучасного рабства.

Тетяна Симоненко, старший оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, УМВСУ в Чернігівській області розповіла, що за 9 місяців 2014 року в регіоні задокументовано 10 злочинів (в Україні в цілому – 89 справ) за ст.149 Кримінального кодексу України («Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини»), з них 6 справ щодо сексуальної експлуатації, 4 – трудової експлуатації. Вже 15 особам вручено повідомлення про підозру. За показниками розкриття злочинів в цій сфері чернігівські правоохоронці вже не перший рік є одними з кращих в Україні.

Водночас, через прикордонне розташування регіону, низький рівень доходів населення, безробіття та правову необізнаність, мешканці Чернігівщини продовжують шукати кращої долі та заробітку за кордоном. Тому нерідко вони потрапляють до рук вербувальників та стають жертвами трудової та сексуальної експлуатації, в більшості випадків – у Російській Федерації.

Але в той же час, чимало постраждалих з етичних міркувань не наважуються заявити про свої проблеми або досі не знають, що можуть претендувати на допомогу від держави та отримати статус постраждалого від торгівлі людьми, адже нікуди не звертаються після того, як постраждали від трудової чи сексуальної експлуатації, були втягнуті у примусове жебрацтво чи злочинну діяльність.

Від сучасного рабства можна постраждати не тільки за кордоном. На жаль, активно триває і внутрішня торгівля людьми, крім того в Україні є випадки експлуатації іноземних громадян.

Довідково:

Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми. За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, з 1991 року понад 120 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства. Новими тенденціями цього загрозливого явища є збільшення масштабів торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, зростання кількості постраждалих чоловіків, розширення видів торгівлі людьми за рахунок примусового жебрацтва та інших форм, зростання випадків експлуатації українців та іноземців на території самої України.

Європейський Союз та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) підтримують Україну на шляху створення комплексної та сучасної системи надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми, яка відповідала би найкращим європейським стандартам. Діяльність сприяє впровадженню в регіонах України Національного механізму взаємодії для допомоги постраждалим від торгівлі людьми, що передбачає поєднання зусиль державних і неурядових структур із ідентифікації постраждалих, надання їм необхідної допомоги, захисту їхніх прав та гарантування доступу до правосуддя.

Проект «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Чернігівській області» реалізується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за сприяння Європейського Союзу та завдяки щедрій підтримці американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.