Останні публікації
20.10.2014 15:48 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівський район створює систему безоплатної правової допомоги
Чернігівська районна рада Чернігівської області 1 жовтня 2014 року прийняла рішення «Про затвердження Програми правової освіти та надання безоплатної первинної правової допомоги населенню Чернігівського району на 2014-2016 роки».
Це рішення – результат співпраці фахівців Центру правової інформації та консультацій в м.Чернігів, створеного на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, та депутатів й посадових осіб Чернігівської районної ради.
Зокрема, Програма формалізує й нормативно закріплює діяльність, яка вже ведеться Чернігівським Центром правової інформації та консультацій (ЦПІК) у співпраці з органами місцевої влади на рівні району та місцевих громад в галузі правової просвіти та надання безоплатної первинної правової допомоги мешканцям району. Для координації та контролю виконання Програми затверджений склад робочої групи, до якої, окрім представників районної ради, райдержадміністрації, районного управління юстиції, увійшли керівник та юрист Чернігівського ЦПІКу – Віктор Тарасов та Наталія Піддубна.
«Прийняття Програми дає юридичну можливість створити доступну та ефективної систему надання безоплатної правової допомоги для кожного жителя Чернігівського району, – коментує керівник проекту «Запровадження ефективної системи безоплатної первинної правової допомоги в м.Чернігові та Чернігівському районі» Віктор Тарасов (проект реалізує Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»). – Це стане одним з кроків для запровадження в майбутньому самодостатньої системи безоплатної первинної правової допомоги в районі у відповідності до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», в тому числі за рахунок місцевого бюджету. Така ж робота проводиться й на рівні сільських громад, вже підписані відповідні меморандуми з 5-ма сільськими радами району».
Таким чином, можна констатувати, що чернігівські правозахисники змогли налагодити співпрацю з органами місцевого самоврядування задля створення системи безоплатної правової допомоги жителям Чернігівського району та передачі цього досвіду до інших районів та місцевих громад Чернігівщини. Це дозволить покращити рівень правової освіти населення, забезпечити доступ до правової допомоги, до інформування громадян про їх права і свободи. Дасть змогу людям захистити права, якщо вони порушені.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.