Останні публікації
20.10.2014 15:48 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівський район створює систему безоплатної правової допомоги
Чернігівська районна рада Чернігівської області 1 жовтня 2014 року прийняла рішення «Про затвердження Програми правової освіти та надання безоплатної первинної правової допомоги населенню Чернігівського району на 2014-2016 роки».
Це рішення – результат співпраці фахівців Центру правової інформації та консультацій в м.Чернігів, створеного на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, та депутатів й посадових осіб Чернігівської районної ради.
Зокрема, Програма формалізує й нормативно закріплює діяльність, яка вже ведеться Чернігівським Центром правової інформації та консультацій (ЦПІК) у співпраці з органами місцевої влади на рівні району та місцевих громад в галузі правової просвіти та надання безоплатної первинної правової допомоги мешканцям району. Для координації та контролю виконання Програми затверджений склад робочої групи, до якої, окрім представників районної ради, райдержадміністрації, районного управління юстиції, увійшли керівник та юрист Чернігівського ЦПІКу – Віктор Тарасов та Наталія Піддубна.
«Прийняття Програми дає юридичну можливість створити доступну та ефективної систему надання безоплатної правової допомоги для кожного жителя Чернігівського району, – коментує керівник проекту «Запровадження ефективної системи безоплатної первинної правової допомоги в м.Чернігові та Чернігівському районі» Віктор Тарасов (проект реалізує Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»). – Це стане одним з кроків для запровадження в майбутньому самодостатньої системи безоплатної первинної правової допомоги в районі у відповідності до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», в тому числі за рахунок місцевого бюджету. Така ж робота проводиться й на рівні сільських громад, вже підписані відповідні меморандуми з 5-ма сільськими радами району».
Таким чином, можна констатувати, що чернігівські правозахисники змогли налагодити співпрацю з органами місцевого самоврядування задля створення системи безоплатної правової допомоги жителям Чернігівського району та передачі цього досвіду до інших районів та місцевих громад Чернігівщини. Це дозволить покращити рівень правової освіти населення, забезпечити доступ до правової допомоги, до інформування громадян про їх права і свободи. Дасть змогу людям захистити права, якщо вони порушені.
Останні новини
"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54
Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.
Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37
За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».
Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54
На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.
Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54
Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».
Проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова” 11:36
Наша організація впроваджує проєкт “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”, у співпраці з Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Цей проєкт спрямований на створення довготривалих інструментів правової підтримки для місцевих медіа, журналістів та блогерів. Проект реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги разом з партнерами в ряді регіонів України.