Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.11.2014   10:37Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівців запитають, чи довіряють вони суддям

З листопада і до кінця грудня 2014 року у Апеляційному суді Чернігівської області проводитиметься опитування відвідувачів щодо якості його функціонування. До реалізації проекту залучені волонтери, які проведуть моніторинг за допомогою спеціальних анонімних анкет. Загальною метою проекту є покращення доступу громадян до суду та підвищення авторитету судової влади через виявлення та ефективне усунення недоліків в діяльності судів.

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги реалізовує проект «Створення позитивного іміджу суду через виявлення та усунення типових проблем в діяльності судів» за підтримки програми USAID «Справедливе правосуддя» в 4-х пілотних регіонах України, зокрема й у Чернігівській області.

Для вивчення рівня довіри громадськості до судів відвідувачам суду волонтери пропонують заповнити анонімну анкету із декількома блоками запитань.

- Цей проект націлений на підвищення довіри людей до судової влади та усунення проблеми із доступом громадян до суду, - розповідає юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Піддубна. - Дуже часто люди, приходячи до суду, потребують елементарної консультації, яка допоможе подолати їм певний страх перед судом, суддею, офіційними процедурами, тощо. За спостереженнями наших юристів, в судах часто можна почути негативний тон, пересилання людини із кабінету в кабінет, де вона змушена відстоювати довжелезну чергу . Це все негативно відображається на загальному іміджі судової влади в Україні. Крім того, люди часто не знають до якого суду звертатись, не завжди можуть зорієнтуватися в інформаційних стендах, зразках процесуальних документів, тощо. Внаслідок цього у них формується негативна думка про те, що в суді не можна добитися правди.

В Апеляційному суді схвально зустріли таку ініціативу, адже це допоможе виявити приховані недоліки в роботі та усунути їх.

- Усі критичні зауваження та побажання, висловлені відвідувачами суду, будуть враховані, - запевнив голова Апеляційного суду Чернігівської області Садіг Тагієв. - Суд зацікавлений у тому, щоб громадяни, які звернулися за захистом своїх прав, покинули приміщення із відчуттям торжества справедливості. Цього можна досягти, насамперед, законними та справедливими судовими рішеннями, але не менш важливими є комфорт, ввічливість працівників, доступність інформації, дотримання процесуальних строків, тощо. Суд просто зобов’язаний бути авторитетним – реальним гарантом і надійним захисником прав та інтересів громадян. Наше завдання, щоб українське правосуддя поважали в усьому світі: справедливий суд держави – це його авторитет за її межами.

Виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць підтримав думку, що зміни в судовій системі необхідні задля того, аби кожен громадянин мав довіру до судової влади та знав, що звернення до суду не є «тяганиною», а реальним шансом вирішити проблему в правовому полі.

В ході реалізації проекту буде зібрана та проаналізована інформація за такими параметрами як, наприклад, доступність суду, зручність та комфортність перебування в суді, повнота та ясність інформації, прийнятність витрат, пов’язаних зі зверненням до суду, доступність правової допомоги у разі необхідності, дотримання термінів судового розгляду, сприйняття роботи працівників апарату суду, сприйняття роботи судді.

Результати дослідження будуть презентовані в Чернігові на початку 2015 року.

Останні новини

Підсумки інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» на Чернігівщині 16:16

Як й в минулі роки, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини взяв активну участь інформаційно-просвітницькій кампанії в рамках цьогорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Фахівці громад та правоохоронці посилюють взаємодію з протидії насильству, пов’язаному з війною 19:12

Продовжуючи роботу з громадами для забезпечення ефективної реалізації законодаства у сфері запобігання та протидії насильству, наприкінці листопада провели спільне навчання для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії громад області.